Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Pokemon Ranger: Shadows of Almia (NDS)
OkładkaPokemon Ranger: Shadows of Almia (NDS)

Pokemon Ranger: Shadows of Almia NDS

Kolejny przedstawiciel gier pozwalających na hodowanie, a następnie na wystawianie do walk uroczych stworzonek, jakimi niewątpliwie wydają się być Pokemony.

Przygodowe | 2D | Pokemon | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Ranger: Shadows of Almia Premiera NDS

20marca2008

pudełko PL

21listopada2008

producent: Creatures Labs wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pokemon Ranger: Shadows of Almia

Pokemon Black

Mario Kart DS

Pokemon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team

Pokemon Ranger: Shadows of Almia przypomina inne gry, których bohaterami są rozbrykane Pokemony, choć zawiera kilka świeżych i oryginalnych pomysłów. Zaciekawi wszystkich, którzy lubią te pocieszne stworki, a także miłośników przygód i gier RPG.

Gracz wciela się w rolę dziewczynki bądź chłopca, który marzy o staniu się strażnikiem Pokemonów. Zadaniem użytkownika jest utrzymanie w ryzach tych nieobliczalnych stworków i zachowanie pokojowych relacji między nimi, a ludźmi. Aby utrudnić graczowi zadanie, w grze pojawia się niegodziwa drużyna – Go-Rock-Squad, którzy wykorzystują Pokemony do swych niecnych celów.

Gracz kolejno przechodzi różne misje, a każde pomyślne zakończenie gwarantuje mu awans i większą moc. Użytkownik musi wykazać się nie lada refleksem – jeśli na ekranie pojawi się nieoswojony Pokemon, należy narysować wokół niego kółko. Zadanie może wydawać się proste, ale tak nie jest – stworki uciekają, chowają się, a do tego są naprawdę szybkie. Zasoby energii użytkownik rosną wraz z wzrostem liczby schwytanych Pokemonów.

W grze pojawia się 200 różnych odmian Pokemonów. Czasem gracz musi schwytać przedstawicieli danego gatunku, aby ukończyć misję. Łapanie owych stworków wymaga dużych umiejętności strategicznych. Poziom trudności uzależniony jest od rodzaju potworka. Gra Pokemon Ranger: Shadows of Almia gwarantuje około 15 godzin aktywnej zabawy.

Grafika jest dwuwymiarowa, ale kolory są żywe, a same Pokemony wyglądają ciekawie. Muzyka jest lekka i nie przeszkadza w strategicznych zmaganiach.

Gra przeznaczona jest dla jednego gracza.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pokemon Ranger: Shadows of Almia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pokemon Ranger: Shadows of Almia Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection