91. Podzielony/wspólny ekran
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 91. Najpopularniejsze gry o tematyce Podzielony/wspólny ekran.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Renegade Racers
Wyścigi 1 stycznia 1999
Gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami poduszkowców i walczymy o zwycięstwo na jednej z sześciu tras. Oprócz trybu Arcade (stworzonego do zabawy w pojedynkę) opracowane przez studio Promethean Designs Renegade Racers posiada także wariant Quick Race, w którym możemy zmierzyć się z drugą osobą. Całość okraszono trójwymiarową grafiką utrzymaną w lekkiej, kreskówkowej stylistyce.

The King of Fighters '97 Global Match
Bijatyki 3 kwietnia 2018
The King of Fighters ‘97 Global Match to oldskulowa, dwuwymiarowa bijatyka. Produkcja ta jest konwersją wydanego przeszło dekadę temu The King of Fighters ‘97, wzbogacającą tamten tytuł o sieciowy tryb multiplayer.

Raging Justice
Akcji 8 maja 2018
Dwuwymiarowa gra typu beat 'em up (chodzona bijatyka). Podczas zabawy trafiamy do opanowanego przez bandziorów miasta, w którym musimy zaprowadzić porządek. Gra nawiązuje rozgrywką i grafiką do klasycznych produkcji z tego gatunku.

Machine Hunter
Akcji 31 sierpnia 1997
Strzelanina, w której akcję obserwujemy z perspektywy top-down. W Machine Hunter wcielamy się w żołnierza wyposażonego w specjalny kombinezon pozwalający na przejmowanie kontroli nad robotami, co z kolei zapewnia mu dostęp do wykorzystywanego przez nie arsenału. Jest to o tyle ważne, że studio Eurocom Entertainment Software zabiera nas na Marsa, a naszym zadaniem jest odparcie ataku ze strony agresywnych Obcych.

Metal Slug
Zręcznościowe 1 stycznia 1997
Pierwsza odsłona popularnego cyklu Metal Slug, która zadebiutowała w 1996 roku na automatach arcade. W miarę upływu czasu produkcja trafiała na kolejne platformy, pozwalając ich użytkownikom stawić czoła żołnierzom dowodzonym przez złowrogiego Generała Mordena.

Marvel Super Heroes vs. Street Fighter
Bijatyki 23 lutego 1999
Dwuwymiarowa bijatyka, w której gracze mogą się wcielić w superbohaterów z uniwersum Marvela lub wojowników zaczerpniętych z serii Street Fighter; lista zawodników dostępnych w Marvel Super Heroes vs. Street Fighter obejmuje między innymi Hulka, Wolverine’a, Ryu oraz Akumę. Całość okraszono komiksową grafiką, dzięki czemu gra dobrze zniosła próbę czasu.

WWF SmackDown! 2: Know Your Role
Sportowe 21 listopada 2000
Druga odsłona popularnej serii gier bazujących na licencji federacji wrestlingowej WWF. Produkcja oferuje bogatą zawartość dla fanów dyscypliny – kilkudziesięciu zawodników do wyboru, szereg różnego rodzaju trybów, rozbudowany moduł sezonu oraz oferujący duże możliwości edytor postaci.

War Gods
Bijatyki 30 marca 1997
Konwersja wydanej na automatach zręcznościowej bijatyki 3D, w której dziesięć potężnych istot staje do walki o prymat na Ziemi. Produkcja w wielu aspektach przypomina trójwymiarowe odsłony Mortal Kombat, choć stara się też wyróżnić kilkoma unikalnymi rozwiązaniami.

Tobal 2
Bijatyki 25 kwietnia 1997
Druga odsłona cyklu bijatyk od studia DreamFactory, która w przeciwieństwie do pierwowzoru nigdy nie opuściła granic Japonii. Tobal 2 nie tylko wprowadza zmiany w systemie walki, lecz także znacznie rozbudowuje tryb Quest Mode.

R.B.I. Baseball 18
Sportowe 20 marca 2018
Kolejna część znanej serii zręcznościowych gier sportowych poświęconych baseballowi. Produkcja posiada pełną licencję amerykańskiej ligi MLB, dzięki czemu mamy do dyspozycji prawdziwe drużyny, składy i zawodników.

Rapid Racer
Wyścigi 14 listopada 1997
Gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami łodzi motorowych i walczymy o zwycięstwo na sześciu zróżnicowanych trasach. Rapid Racer to jeden z pierwszych tytułów wydanych na konsolę PlayStation 1, które wykorzystują możliwości pada DualShock. Tytuł działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę, co jednak pociągnęło za sobą obniżenie jakości oprawy wizualnej.

The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition
Bijatyki 26 czerwca 2008
Reedycja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki. Wybieramy pomiędzy 64 wojownikami, wśród których nie brakuje bohaterów takich gier jak "Fatal Fury" czy "Art of Fighting". Jedną z głównych nowości jest dodanie trybu Ultimate Match.

Magic: The Gathering - Battlemage
Strategiczne 1 listopada 1996
Hybryda strategii turowej i RTS-a, oparta na licencji gry karcianej Magic: The Gathering. Gracz wciela się w jednego z potężnych magów i trafia na kontynent Corondor, gdzie bierze udział w wojnie o wpływy z innymi czarodziejami. Tytuł posiada zarówno multiplayerowy tryb Duel, jak i kampanię fabularną, w której staramy się zdobyć kontrolę nad całą krainą.

Garou: Mark of the Wolves
Bijatyki 30 czerwca 2005
Garou: Mark of Th Wolves to kolejna odsłona słynnej bijatyki 2D, w której spotykają się ze sobą mistrzowie różnorodnych sztuk walki. Akcja nawiązuje do serii Fatal Fury, przywracając jednak jedynie jedną postać z poprzedników.

I Am The Hero
Bijatyki 16 stycznia 2017
Dwuwymiarowy beat 'em up, opierający się na klasycznych założeniach gatunku. W grze wcielamy się w tajemniczego bohatera, którego głównym zadaniem jest walka z napotkanymi przeciwnikami.

Contra: Legacy of War
Akcji 29 listopada 1996
Przygotowana przez węgierskie studio Appaloosa Interactive kolejna odsłona słynnej serii zręcznościowych strzelanek. To pierwsza część legendarnego cyklu, w której zastosowano grafikę 3D.

Hammerwatch
RPG 12 sierpnia 2013
Hammerwatch to połączenie przygodowej gry akcji oraz klasycznego hack'n'slasha. Fabuła przenosi graczy do zamku Castle Hammerwatch, gdzie drużyna śmiałków rusza w pełną niebezpieczeństw wyprawę, by zabić złego smoka. Rozgrywka nastawiona jest na zabawę w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Last Encounter
Akcji 8 maja 2018
Twin-stick shooter, w którym gracze wcielają się w pilotów statków kosmicznych. Akcję w Last Encounter obserwujemy z perspektywy top-down, a filarem rozgrywki jest walka z napotkanymi przeciwnikami. Sprawę komplikuje fakt, że śmierć ma tutaj charakter permanentny, a odwiedzane przez nas lokacje są generowane proceduralnie, przez co za każdym razem stawiamy czoła odmiennym wyzwaniom.

Fantasy Strike
Bijatyki 25 lipca 2019
Niezależna bijatyka 2.5D stworzona z myślą o początkujących, jak i doświadczonych graczach. Podczas rozgrywki w Fantasy Strike przejmujemy kontrolę nad zróżnicowanymi wojownikami walczącymi na niewielkich arenach.

Grave Danger: The Ultimate Edition
Zręcznościowe 30 stycznia 2018
Grave Danger: The Ultimate Edition to odświeżona wersja platformowej gry zręcznościowo-logicznej z 2016 roku, która mechaniką i stylistyką nawiązuje do The Lost Vikings - klasycznego tytułu autorstwa Blizzard Entertainment z lat 90.

ECW Hardcore Revolution
Bijatyki 17 lutego 2000
Pierwsza w historii bijatyka oparta na licencji wrestlingowej federacji ECW, opracowana przez Acclaim Entertainment. W trakcie zabawy w ECW Hardcore Revolution toczymy widowiskowe pojedynki, wcielając się w ponad czterdziestu realistycznie odwzorowanych zawodników. Oprócz szerokiej gamy trybów przeznaczonych dla samotników produkcja oferuje możliwość zabawy w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

The Last Blade 2
Bijatyki 21 sierpnia 2012
Konwersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki, która pojawiła się pierwotnie w roku 1998 na salonowych automatach. Fabuła gry obraca się wokół próby zamknięcia przejścia pomiędzy światami żywych i martwych. Głównym wyróżnikiem mechaniki jest zaś możliwość wyboru jednego z trzech odmiennych stylów walki, nastawionych na szybkość, siłę lub ich połączenie.

SNK Heroines: Tag Team Frenzy
Bijatyki 7 września 2018
SNK Heroines: Tag Team Frenzy jest bijatyką 2.5D, w której kontrolujemy bohaterki znane z gier firmy SNK – mowa tu o takich klasycznych produkcjach jak serie The King of Fighters czy Samurai Showdown. Głównym trybem walki są starcia 2 vs 2 graczy. Oprawa graficzna tej produkcji została przygotowana w mangowej stylistyce.