Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Machine Hunter (PS1)
OkładkaMachine Hunter (PS1)

Machine Hunter

Strzelanina, w której akcję obserwujemy z perspektywy top-down. W Machine Hunter wcielamy się w żołnierza wyposażonego w specjalny kombinezon pozwalający na przejmowanie kontroli nad robotami, co z kolei zapewnia mu dostęp do wykorzystywanego przez nie arsenału.

Akcji | science fiction | na 2 osoby | top-down | obcy | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Machine Hunter Premiera

31sie1997

PC PS1

Gry podobne do Machine Hunter

Re-Loaded

Machine Hunter to gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy top-down. Produkcja została opracowana przez firmę Eurocom Entertainment Software, a trafiła między innymi na platformę PC i PS1.

Fabuła

Akcję Machine Hunter osadzono w 2084 roku, kiedy to ludziom udało się skolonizować Marsa. Czerwona planeta znalazła się na celowniku obcej cywilizacji, która postanowiła uporać się z jej nowymi mieszkańcami i przeprogramować pracujące tam roboty górnicze, co uczyniło z nich maszyny do zabijania. Na miejsce zostali wysłani tytułowi łowcy – ich zadaniem jest uporanie się z zagrożeniem.

Mechanika

W wydanym na platformie PC i PS1 Machine Hunter wcielamy się w jednego z takich żołnierzy. Bohatera wyposażono w specjalny kombinezon pozwalający mu na przejmowanie bezpośredniej kontroli nad dziewięcioma rodzajami robotów, co z kolei zapewnia mu dostęp do wykorzystywanego przez nie arsenału. Grę podzielono na poziomy – chcąc się dostać do kolejnego etapu, musimy nie tylko wyeliminować wszystko, co stanie nam na drodze (od maszyn i automatycznych wieżyczek strzelniczych, przez żołnierzy obcych, skończywszy na mutantach oraz przerośniętych insektach), lecz także uratować wszystkich cywili. Zmagania urozmaica obecność zróżnicowanych power-upów, które mogą zwiększyć naszą siłę ognia lub przywrócić część punktów życia, a także umożliwić nam skorzystanie z potężniejszych narzędzi mordu pokroju min, bomb czy choćby kolczastych kul.

Tryby gry

W Machine Hunter można grać w pojedynkę lub współpracując z drugą osobą – w grze zaimplementowano lokalny tryb multiplayer.

Kwestie techniczne

Wydany na platformę PC i PS1 Machine Hunter nie pozwala na zapisywanie stanu rozgrywki w dowolnym momencie; zamiast tego autorzy zdecydowali się na implementację systemu opartego na wpisywaniu haseł, umożliwiającego graczom rozpoczęcie zabawy od etapu, na którym zakończyli zmagania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Machine Hunter: 12+

PC
PS1