Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4XONEPC
Okładka Marooners (PS4)

Marooners

Zręcznościowa gra imprezowa (party game), w której do sześciu graczy może bawić się przy różnorakich minigrach. Zależnie od wybranego trybu, rozgrywka przenosi się pomiędzy minigrami po zakończeniu jednej z nich lub losowo co kilkanaście sekund.

Towarzyskie | platformówki | platformówki 3D | rodzinne | minigry | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Marooners (PS4)

producent: M2H

wydawca: M2H

Strona oficjalna

data premiery gry:

15wrz2016

PC

6lut2018

XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marooners to zręcznościowa gra towarzyska na platformę XONE, PS4 i PC. Produkcja składa się z zestawu minigier, między którymi przełączamy się w trakcie rozgrywki. W zabawie może brać udział do sześciu graczy, w tym boty sterowane przez AI.

Za stworzenie Marooners odpowiada holenderskie studio M2H, mające na swoim koncie pracę przy sieciowych strzelankach FPS Verdun i Tannenberg.

Mechanika

Przed rozpoczęciem rozgrywki każdy z uczestników wybiera sobie postać, broń oraz kolor. Dostępni bohaterowie to pocieszna gromadka składająca się m.in. z brodatego wikinga, egipskiej księżniczki, jaskiniowca czy też nurka w pełnym skafandrze. W arsenale znajdziemy trójzęby, topory i maczugi, ale też np. parasole. Nowe postacie i rodzaje broni można odblokowywać w toku rozgrywki.

Zależnie od wybranego trybu (Party lub Arena) nadrzędnym zadaniem graczy jest zbieranie klejnotów lub walka z innymi uczestnikami. Na odwiedzanych planszach rozrzucone są monety i cenne kryształy, a także paczki zapewniające dodatkowe moce (np. zwiększona szybkość, ulepszony atak).

Dokładna mechanika rozgrywki zmienia się jednak w zależności od minigry, w której aktualnie znajdują się gracze. Poziomy można przechodzić po kolei, ale można też bawić się w trybie, w którym uczestnicy przerzucani są pomiędzy minigrami dosłownie co kilka – kilkanaście sekund. Losowanie może wysłać nas np. na arenę, gdzie z nieba spadają zarówno cenne przedmioty, jak i śmiercionośne głazy, na lodowe wyspy, z których łatwo można spaść lub być zrzuconym, na tor wyścigowy, gdzie biegnącym postaciom zagrażają toczące się gigantyczne kule, czy też na dwuwymiarowy poziom, żywo przypominający kultowego Boulder Dasha, gdzie możemy niszczyć bloki tworzące planszę, aby zagłębiać się w labirynt pełen skarbów.

Tryby rozgrywki

Marooners zawiera tryb dla gracza pojedynczego oraz multiplayer dla maksymalnie sześciu graczy. W jednej sesji gry wieloosobowej mogą się znaleźć uczestnicy grający lokalnie oraz łączący się przez Internet. Wolne miejsca można zapełnić botami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Gra oferuje też tryb Spectator (obserwatora).

Kwestie techniczne

Marooners powstało na silniku Unity. Grę wyposażono w prostą i kolorową oprawę wizualną, a postacie bohaterów są mocno przerysowane. Uczestnicząc w minigrach, mamy okazję odwiedzić lokacje o odmiennych stylach graficznych: są tu podziemia z rzekami lawy, tropikalne plansze z ruinami starożytnych świątyń, a także arktyczne wyspy otoczone górami lodowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Marooners

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Marooners

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP
Games with Gold maj 2019 - ujawniono darmowe gry
Games with Gold maj 2019 - ujawniono darmowe gry

wiadomość30 kwietnia 2019

Poznaliśmy produkcje, które firma Microsoft udostępni w maju abonentom Xbox Live Gold w ramach programu Games with Gold. Tym razem oferta objęła gry Earth Defense Force: Insect Armageddon, Comic Jumper: The Adventures of Captain Smiley, Marooners oraz The Golf Club 2.

PC
XONE
PS4