Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCSwitch
Okładka PixelJunk Monsters 2 (PS4)

PixelJunk Monsters 2

Kontynuacja gry typu tower defense z 2008 roku od studia Q-Games. Podczas zabawy w PixelJunk Monsters 2 bronimy mieszkańców lasu przed napastnikami. W tym celu wykorzystujemy drzewa, które zamieniamy w wieże obronne.

Strategiczne | tower defense | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka PixelJunk Monsters 2 (PS4)

data premiery gry:

25maj2018

PC PS4 Switch

PixelJunk Monsters 2 to kontynuacja wydanego w 2008 roku PixelJunk Monsters. Tytuł stworzyło studio Q-Games, odpowiedzialne za serię PixelJunk, a także za wypuszczoną w 2016 roku grę akcji The Tomorrow Children.

Fabuła

Akcja rozgrywa się w lesie Tiki. Niegdyś spokojne miejsce zostało zaatakowane przez złe siły, zagrażające lokalnym mieszkańcom zwanym Chibis oraz duchowi lasu Tikimanowi. Gracze muszą za wszelką cenę powstrzymać inwazję.

Mechanika

Wydane na platformie PC, PS4 i Switch PixelJunk Monsters 2 to klasyczna gra typu tower defense. Walki odbywają się na niewielkich planszach, na których znajdują się domki Chibis i prowadzące do nich ścieżki. Po nich poruszają się wrogowie, nacierając w formie kilku coraz mocniejszych fal. Ich ataki odpieramy, zamieniając rosnące w pobliżu dróg drzewa w wieże obronne, strzelające z armat, łuków i innych broni do maszerujących przeciwników, którzy oczywiście stawiają opór. Nie jest to jednak jedyny problem, gdyż na tworzenie kolejnych jednostek potrzebujemy monet i klejnotów zdobywanych w trakcie zabawy. W związku z tym mamy dość ograniczony budżet i musimy rozważnie kupować i stawiać wieże w odpowiednich miejscach. Całą akcję obserwujemy z kamery umieszczonej nad mapą, ale możemy ją w dowolnym momencie przybliżyć, by przyjrzeć się ładnie wykonanym modelom jednostek.

Tryby gry

Oprócz klasycznej kampanii fabularnej dla jednego gracza produkcja oferuje zmagania w dwuosobowym co-opie (lokalny) oraz sieciowym multiplayerze dla maksymalnie czterech śmiałków.

Kwestie techniczne

PixelJunk Monsters 2 może się pochwalić ciekawym stylem graficznym: wszystkie postacie i elementy otoczenia wyglądają, jakby zostały zrobione z drewna, gliny i kolorowych tkanin. Gra, w zależności od platformy sprzętowej, działa w 30 (Switch) lub nawet 60 klatkach na sekundę (PlayStation 4 i PC).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do PixelJunk Monsters 2

Klasyfikacja PEGI PixelJunk Monsters 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe PixelJunk Monsters 2

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3-3220 3.3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

PC
PS4
Switch