Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Pitfall 3D: Beyond the Jungle (PS1)

Pitfall 3D: Beyond the Jungle PS1

Kolejna odsłona popularnej serii platformówek zapoczątkowanej w 1982 roku. Tym razem gra została przygotowana w pełnym 3D i oferuje szereg typowych dla gatunku wyzwań logiczno-zręcznościowych.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki 3D

Sony PlayStation 1
Okładka Pitfall 3D: Beyond the Jungle (PS1)

producent: Luxoflux

data premiery gry w wersji PS1:

28lutego1998

Przygotowana przez studio Luxoflux trójwymiarowa platformówka, która stanowi kolejną odsłonę serii Pitfall. Elementem odróżniającym tytuł od poprzedników jest przede wszystkim oprawa audiowizualna, z grafiką 3D i mówionymi dialogami. Gra została wydana na PS1.

Fabuła

Syn słynnego poszukiwacza przygód Pitfalla Harry’ego, Pitfall Harry Jr., wpada na ślad legendarnego skarbu i wyrusza na kolejną pełną niebezpieczeństw wyprawę. Niespodziewanie zostaje przeniesiony do innego wymiaru. Tam spotyka Mirę, która prosi go o pomoc w walce z mroczną siłą. Awanturnik podejmuje się wyzwania, przy okazji licząc na zdobycie wielu kosztowności.

Mechanika

Pitfall 3D pod względem założeń bazuje na elementach typowych dla gatunku. Kierowany przez graczy heros pokonuje kolejne poziomy, na których roi się od wyzwań zręcznościowych, pułapek, a także przeciwników. Do walki z tymi ostatnimi ma swój sprawdzony czekan, a także spryt i refleks. Autorzy, nawiązując do dawnych odsłon cyklu, stworzyli wiele przeszkód, które czekają na graczy. Nie zabrakło szerokich rozpadlin, które trzeba przelatywać na lianach lub pokonywać na latających platformach, obracających się słupów z ostrzami czy zdradliwych zapadni. Dodatkowo producenci skorzystali z fikcyjnego uniwersum, rzucając naprzeciw Pitfalla dziwne monstra, będące wytworem wyobraźni projektantów. Elementem wyróżniającym grę na tle konkurentów jest często zmieniająca się perspektywa. W zależności od poziomu kamera prezentuje akcję w rzucie izometrycznym, z lotu ptaka lub w sposób typowy dla side-scrollowanych platformówek.

Kwestie techniczne

Pitfall 3D jest grą trójwymiarową utrzymaną w stylistyce łączącej elementy science fiction i fantasy. Za projekty postaci i przeciwników odpowiada rysownik komiksowy Christian Gossett. W grze można usłyszeć głosy Bruce’a Campbella i Catherine Sutherland.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Pitfall 3D: Beyond the Jungle

12+