Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Philosoma (PS1)
OkładkaPhilosoma (PS1)

Philosoma PS1

Zręcznościowa strzelanka wydana ekskluzywnie na PlayStation 1. Unikalną cechą produkcji studia Epics Inc. jest zmieniająca się podczas zabawy perspektywa.

Zręcznościowe | science fiction | kosmiczne | shoot 'em up | statki kosmiczne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Philosoma Premiera PS1

28lipca1995

producent: epics Inc. wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Philosoma

Re-Loaded

RayStorm

Xevious 3D/G

Przygotowana przez studio Epics Inc. zręcznościowa strzelanka Philosoma to jedna z pierwszych produkcji, które ukazały się na konsoli PS1. Grę wyróżnia przede wszystkim dynamicznie zmieniająca się podczas zabawy perspektywa.

Fabuła

Świat przyszłości. Ludzkość dzięki rozwiniętej technologii podróżuje po wszechświecie i zakłada bazy na kolejnych planetach. Jedna z niedawno utworzonych kolonii pada ofiarą niespodziewanego ataku ze strony obcej cywilizacji. Na miejsce zostają wysłane oddziały specjalne, ale kontakt z nimi się urywa. Cała nadzieja w początkującym pilocie D3 i dowódcy grupy Charlie, Nicolardzie Michau, którzy zasiadają za sterami nowoczesnych myśliwców bojowych F/A-37 Strega. W trakcie misji dokonują szokującego odkrycia…

Mechanika

Philosoma bazuje na założeniach typowych dla gatunku shoot’em upów. Posiadacze konsoli przejmują kontrolę nad statkiem kosmicznym, który leci w ustalonym kierunku. Ich zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich napotkanych oponentów, a także przetrwanie wrogiego ostrzału. Oddany do dyspozycji graczy myśliwiec wyposażony jest w kilka typów broni o różnych cechach, które w trakcie zabawy mogą być wzmacniane za pomocą zbieranych power-upów.

Elementem odróżniającym projekt studia Epics Inc. od konkurentów jest dynamicznie zmieniająca się perspektywa. W trakcie misji gracze muszą błyskawicznie reagować na zmiany kamery i perspektywy, która pokazuje akcję z boku, z góry lub w rzucie izometrycznym.

Kwestie techniczne

Philosoma to trójwymiarowa gra zręcznościowa, w której modele statków i map zostały przygotowane w 3D. W tytule występują wstawki FMV, które prezentują kolejne wątki fabularne.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Philosoma: 12+