Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Xevious 3D/G (PS1)
OkładkaXevious 3D/G (PS1)

Xevious 3D/G PS1

Czwarta część popularnej w Japonii serii shoot’em upów, a zarazem pierwsza odsłona cyklu, która doczekała się trójwymiarowej oprawy graficznej. Xevious 3D/G zadebiutowało na automatach, jednak po roku trafiło również na konsolę PlayStation 1.

Akcji | TPP | science fiction | top-down | shoot 'em up | obcy

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Xevious 3D/G Premiera PS1

30czerwca1997

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Xevious 3D/G

Air Combat

Re-Loaded

RayStorm

Xevious 3D/G jest czwartą odsłoną cyklu shoot'em upów, nad którym pieczę sprawuje firma Namco. Produkcja zadebiutowała na automatach arcade, jednak po roku trafiła również na konsolę PS1, jako element kompilacji Xevious 3D/G+, w której skład wchodzą także: Xevious, Super Xevious oraz Xevious Arrangement.

Fabuła

W Xevious 3D/G gracz wciela się w pilota statku kosmicznego Solvalou, a jego zadaniem jest odparcie inwazji dokonanej przez Xevian – agresywnych Obcych z tytułowej planety Xevious, na których celowniku znalazła się Ziemia.

Mechanika

Wydarzenia, w których bierzemy udział w trakcie zabawy w wydanym na platformę PS1 Xevious 3D/G, obserwujemy z kamery zawieszonej nad naszym wehikułem; niemniej od czasu do czasu akcja ukazywana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Zmagania opierają się na destrukcji wszystkiego, co stanie nam na drodze – od innych statków kosmicznych, aż po struktury wznoszone na Ziemi przez Xevian. W realizacji powierzonej nam misji pomaga rozbudowany arsenał (mowa między innymi o karabinach oraz działkach laserowych i plazmowych), który zdobywamy, zbierając rozrzucone na planszach power-upy. Warto odnotować, że potężniejsze giwery przydają się zwłaszcza podczas starć z olbrzymimi bossami. Nad naszymi poczynaniami czuwa system punktacji, który na bieżąco ocenia naszą skuteczność bojową; by osiągnąć jak najlepszy wynik, należy nie tylko eliminować oponentów, lecz także unikać pocisków.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon cyklu Xevious 3D/G posiada trójwymiarową grafikę opartą na wielościanach.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Xevious 3D/G: 12+