Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka PC Building Simulator 2 (PC)
OkładkaPC Building Simulator 2 (PC)

PC Building Simulator 2 PC

Druga część serii gier symulacyjnych, w których zajmujemy się składaniem komputerów. PC Building Simulator 2 zawiera tryb kariery, gdzie prowadzimy własną firmę, a także moduł Free Build, w którym swobodnie konstruujemy kolejne maszyny.

Symulacje | FPP | ekonomiczne | maszyny i urządzenia | Epic Store exclusive

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PC Building Simulator 2 Premiera PC

12października2022

Epic Store

12października2022

producent: Spiral House wydawca: Epic Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

PC Building Simulator 2 jest drugą odsłoną zapoczątkowanego w 2019 roku cyklu gier symulacyjnych. Produkcja została opracowana przez studio Spiral House.

Mechanika

W PC Building Simulator 2 zajmujemy się przede wszystkim składaniem komputerów. Konstruowanie każdej maszyny rozpoczynamy od wyboru obudowy, w której następnie umieszczamy poszczególne komponenty – począwszy od płyty głównej, przez kartę grafiki, procesor i pamięć RAM, skończywszy na zasilaczu. Oczywiście musimy również pamiętać o odpowiednich systemach chłodzenia. Dzięki oficjalnym licencjom na produkty ponad 40 wiodących firm, łącznie na liście dostępnych podzespołów znajdziemy ponad 1200 komponentów.

Niemniej, zabawa w opisywanej produkcji nie sprowadza się wyłącznie do własnoręcznej instalacji części w obudowie. By nasze dzieło funkcjonowało jak należy, możemy samodzielnie podkręcać procesory i karty graficzne oraz dostosowywać taktowanie pamięci RAM. Kiedy dana maszyna jest już gotowa, nie pozostaje nam nic innego, jak poddać ją próbie, testując jej osiągi w benchmarkach 3DMark i Cinebench. W razie potrzeby możemy również zająć się jej „strojeniem”; program Fan Control i kamera termowizyjna pozwalają na optymalizację chłodzenia, z kolei aplikacja Power Monitor umożliwia śledzenie zużycia energii.

Jako że dobry komputer powinien nie tylko odpowiednio działać, lecz również świetnie wyglądać, na koniec możemy zająć się jego „tuningiem optycznym”, dodając oświetlenie RGB, a także malując obudowę farbami w sprayu i ozdabiając ją różnorodnymi naklejkami. Do indywidualnych preferencji możemy również dostosować wnętrze swojego warsztatu, malując ściany i zmieniając podłogi, przyklejając plakaty czy wreszcie stawiając w nim nowe meble.

Tryby gry

PC Building Simulator 2 zawiera tryb kariery, w którym prowadzimy własną firmę komputerową. Składając od podstaw nowe maszyny i naprawiając uszkodzony sprzęt, zarabiamy pieniądze, które inwestujemy w rozwój warsztatu, zakup nowych narzędzi oraz poszerzanie dostępnego asortymentu. Poza tym na sprawdzenie czeka moduł Free Build, gdzie możemy swobodnie konstruować kolejne komputery, bez konieczności oglądania się na żadne ograniczenia narzucone z góry.

Kwestie techniczne

PC Building Simulator 2 może się pochwalić przyjemną dla oka oprawą graficzną. Poszczególne podzespoły zaprojektowano z dbałością o detale, a interfejs jest prosty i intuicyjny.

Ostatnia modyfikacja 20 czerwca 2022

Tryb gry: single player  

PC Building Simulator 2 cena w dniu premiery: 88,79 PLN

Wymagania wiekowe PC Building Simulator 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC Building Simulator 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • (30 fps / 1080p) Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon R9 380X lub lepsza
  • Windows 10
  • Zalecane:
  • (60 fps / 1080p) Intel Core i5-10400 2.9 GHz / AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz
  • 12 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 Super / Radeon RX 5600 XT lub lepsza
  • Windows 10