Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka ElectriX: Electro Mechanic Simulator (PC)
OkładkaElectriX: Electro Mechanic Simulator (PC)

ElectriX: Electro Mechanic Simulator PC

Polski symulator, w którym podstawą rozgrywki jest naprawianie urządzeń elektronicznych – gra oferuje kilkadziesiąt modeli sprzętu, złożonych z ponad tysiąca części.

Symulacje | elementy logiczne | elementy przygodowe | polskie | maszyny i urządzenia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ElectriX: Electro Mechanic Simulator Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: SimFabric wydawca: SimFabric

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do ElectriX: Electro Mechanic Simulator

Euro Truck Simulator 2

Car Mechanic Simulator 2018

PC Building Simulator

ElectriX: Electro Mechanic to symulator, który pozwala graczom wcielić się w elektryka kierującego warsztatem w Seattle. Protagonista zajmuje się naprawianiem różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, zarówno współczesnego, jak i retro – konsol, komputerów, telewizorów czy smartfonów. W produkcji znajdziemy kilkadziesiąt urządzeń. Za jej stworzenie i wydanie odpowiada znane studio SimFabric (autorzy m.in. Mushrooms: Forest Walker oraz Polska Farma 2020).

Fabuła

Gracz wciela się we właściciela warsztatu elektrycznego pod nazwą ElectriX. Protagonista pewnego dnia otrzymuje wyjątkowo dobrze płatne zlecenie naprawy telefonu komórkowego. Urządzenie okazuje się być powiązane z mrocznym spiskiem, który może zagrozić głównemu bohaterowi. Ratunkiem mogą być tylko posiadana wiedza i umiejętności.

Mechanika

Głównym zadaniem gracza w ElectriX: Electro Mechanic jest naprawienie różnego rodzaju urządzeń. W grze znaleźć można kilkadziesiąt odmiennych modeli złożonych z przeszło tysiąca części. Każde zlecenie rozpoczynamy od analizy kosztów (jeśli okażą się wyższe, możemy zażądać więcej pieniędzy, albo odmówić wykonania pracy).

Następnie przechodzimy do samego procesu naprawy. Gracz może zarówno wymieniać popsute części, jak i próbować je naprawić – np. lutując niektóre elementy. Produkcja wymaga od nas myślenia i analizowania. Nie możemy po prostu klikać opcji pojawiających się na ekranie – postępując w ten sposób, łatwo uszkodzimy sprzęt. Co gorsza, wskazówki udzielane przez klientów nie zawsze są pomocne.

Mamy też możliwość nabywania uszkodzonych urządzeń w celu pozyskiwania z nich części albo też naprawiania ich i sprzedawania. Za zdobyte w ten sposób pieniądze rozwijamy umiejętności, opłacając specjalne kursy online. Możemy też inwestować w hobby głównego bohatera, którym jest… hakowanie.

Gracz ma też dostęp do szeregu dodatkowych opcji, takich jak picie kawy (odnawia energię potrzebną do pracy), granie na naprawionych konsolach lub oglądanie filmów na smartfonach. Możemy nawet wyposażyć się w komputer do „kopania” kryptowalut – maszyna zapewni nam więcej pieniędzy, szczególnie jeśli odpowiednio w nią zainwestujemy (np. kupując lepszą kartę graficzną).

Od czasu do czasu gracz podejmuje także wybory, które mają wpływ na fabułę.

Tryby gry

W ElectriX: Electro Mechanic podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

ElectriX: Electro Mechanic posiada dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną. Na ekranie najczęściej widzimy stół roboczy, na którym widnieją naprawiane przez nas obiekty. Na uwagę zasługują przede wszystkim modele poszczególnych urządzeń, które są odpowiednio skomplikowane i przypominają sprzęt znany z prawdziwego świata.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe ElectriX: Electro Mechanic Simulator: 12+

ElectriX: Electro Mechanic Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core i7
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10