Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Mushrooms: Forest Walker (PC)

Mushrooms: Forest Walker PC

Polski symulator zbierania grzybów, w którym to pozornie sielankowe hobby zmienia się w walkę o przetrwanie. W Mushrooms znajdziemy czworo bohaterów o odmiennych zdolnościach, pięć różnych, rozległych lokacji i kilkaset gatunków grzybów do zbierania.

Symulacje | elementy RPG | survival | multiplayer | polskie | crafting | Battle Royale

PC Windows
Okładka Mushrooms: Forest Walker (PC)

producent: SimFabric

wydawca: SimFabric

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

Mushrooms: Forest Walker to gra symulacyjna, w której wcielamy się w grzybiarza. Produkcja pozwala odwiedzić kilka różnych kontynentów i „polować” na przeróżne gatunki grzybów. Znajdziemy w niej także szereg dodatkowych mechanik, dzięki którym zabawa staje się jeszcze ciekawsza. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada rodzime studio niezależne SimFabric (znane m.in. z Polska Farma 2020 oraz symulatora elektryka ElectriX).

Mechanika

W Mushrooms: Forest Walker akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Naszym zadaniem jest przede wszystkim zbieranie grzybów w lasach umiejscowionych na niemal wszystkich kontynentach: w Europie, Północnej Ameryce, Azji, Południowej Ameryce oraz Afryce. W grze można znaleźć kilkaset odmiennych gatunków grzybów, które są opisane w bardzo obszernej encyklopedii (katalog liczy przeszło 500 stron!).

Warto przy tym odnotować, że lasy, które przyjdzie nam zwiedzać w Mushrooms nie są bynajmniej miejscem spokojnym i sielankowym – mogą być niebezpieczne. By przetrwać, musimy wykazać się przeróżnymi umiejętnościami. Zaimplementowano też system rzemiosła, w którym wykorzystujemy m.in. specjalne, bardzo rzadkie rodzaje grzybów, posiadające magiczne właściwości.

Dostępne możliwości są częściowo uzależnione od wybranej postaci, bowiem dzieło studia SimFabric pozwala nam się wcielić w jednego z czterech odmiennych herosów. Są to: Cowgirl (porusza się szybko i potrafi odnajdywać największe grzyby w lesie), Redneck (posiada włócznię oraz umiejętność tropienia zwierząt i innych zbieraczy), Military (jest wyposażony w broń palną i potrafi się kamuflować) oraz Baba (umie przygotowywać mikstury oraz pułapki).

Zabawę urozmaicają także spotkania z bohaterami niezależnymi, którzy mogą oferować nam specjalne zadania i rzucać wyzwania – dzięki temu zdobywamy nowe przedmioty i receptury. W grze znajdziemy kilkadziesiąt takich postaci, często posiadających charakterystyczne imiona i historie.

Tryby gry

W Mushrooms: Forest Walker możemy grać samotnie albo z innymi. Miłośnikom zabawy single player gra oferuje kampanię fabularną, zaś osoby preferujące tryby wieloosobowe mogą wybierać pomiędzy czteroosobową kooperacją (każdy z graczy wciela się w inną postać) oraz… grzybowym battle royale.

Kwestie techniczne

Mushrooms: Forest Walker posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Twórcy starali się realistycznie odwzorować to, co znamy z prawdziwego świata – zarówno modele postaci, jak i środowisko gry prezentują wysoki poziom. Na szczególną uwagę zasługuje tu flora – np. drzewa, trawa, a przede wszystkim zbierane przez nas grzyby, które zostały bardzo szczegółowo zaprojektowane. Solidnie prezentuje się także system oświetlenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mushrooms: Forest Walker

12+

Wymagania sprzętowe Mushrooms: Forest Walker

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit