Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Paranormal State: Poison Spring (AND)
OkładkaParanormal State: Poison Spring (AND)

Paranormal State: Poison Spring

Bazująca na amerykańskim serialu paradokumentalnym casualowa przygodówka z zagadkami typu ukryte przedmioty.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | horror | 2D | polskie | duchy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Paranormal State: Poison Spring Premiera

30paź2013

PC

24kwi2014

iOS

26cze2014

AND

Paranormal State: Poison Spring to casualowa gra przygodowa, będąca efektem współpracy studia deweloperskiego Teyon, wydawnictwa Legacy Games oraz firmy A+E Television Networks Mobile. Produkcja bazuje na licencji popularnego programu paradokumentalnego Paranormal State, emitowanego na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej A+E Network.

Podobnie jak w pierwowzorze ze srebrnego ekranu, bohaterami gry są młodzi członkowie Towarzystwa Odkryć Paranormalnych z Uniwersytetu Stanowego Pensylwania. Studenci, do których dołącza gracz, otrzymują wezwanie od Iris Ramirez. Kobieta twierdzi, że jej życiu zagrażają złe duchy, które opanowały park stanowy Poison Spring, słynne pole bitwy z okresu wojny secesyjnej. Łowcy duchów muszą dowiedzieć się prawdy o tym miejscu i odprawić egzorcyzmy, zanim będzie za późno.

Rozgrywka utrzymana jest w konwencji HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), łączącej elementy przygodówki i gry logicznej. Twórcy przygotowali ponad 40 lokacji, w których natknąć się można na przeszło 20 scenerii z ukrytymi przedmiotami oraz 30 łamigłówek, w większości w formie mini-gier logicznych. Jak przystało na produkcję przeznaczoną dla casualowych odbiorców, poziom trudności gry nie jest przesadnie wysoki, a dodatkowo gracze mogą skorzystać z systemu podpowiedzi. Deweloperzy zadbali również o intuicyjnie prosty system sterowania z interfejsem typu point'n'click.

Paranormal State: Poison Spring wyróżnia się atrakcyjną oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika zastosowana w grze opiera się na ręcznie wykonanych ilustracjach teł. Fani programu Paranormal State nie powinni też mieć problemów z rozpoznaniem podobizn swoich ulubionych bohaterów. Produkcja studia Teyon dostępna jest również w edycji kolekcjonerskiej. Zawiera ona 13 dodatkowych lokacji, 3 nowe scenerie z ukrytymi przedmiotami oraz 8 bonusowych łamigłówek.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Paranormal State: Poison Spring: 16+

Paranormal State: Poison Spring Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
PC
iOS
AND