Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Parallax (PC)

Parallax PC

Niezależna pierwszoosobowa gra logiczna wzbogacona elementami platformówki. Parallax oferuje serię wyzwań logicznych polegających na pokonaniu przeszkód i opracowaniu sposobu dotarcia do punktu docelowego.

Logiczne | FPP

PC Windows
Okładka Parallax (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10marca2015

Parallax to pierwszoosobowa gra logiczna wzbogacona elementami platformówki. Jest to pierwszy komercyjny projekt niezależnego studia Toasty Games.

Sterowanie w grze przypomina typowe produkcje FPS. Mimo to, mechanizmy rozgrywki koncentrują się głównie na rozwiązywaniu zagadek, a zabawę urozmaicają silne elementy platformówkowe. Na każdym poziomie egzystują dwa równoległe wymiary - biały oraz czarny i na obu obowiązują inne zasady. Jednocześnie na mapach umieszczono również portale umożliwiające przeskakiwanie między wymiarami. Zadaniem gracza jest więc zawsze wymyślenie trasy, która umożliwi dotarcie z punktu startowego do celu.

Rozgrywkę urozmaicają obecne na każdym poziomie liczne przełączniki, wpływające na zachowanie elementów świata gry. Pojawiają się również powierzchnie, na których nie obowiązują tradycyjne zasady grawitacji. Ponadto duże fragmenty map mają postać zawieszonych w powietrzu kładek, z których wiele jest ruchomych. Nie zabrakło również strumieni energii wyrzucających prowadzoną postać w różnych kierunkach. Wszystko to sprawia to, że gracz musi regularnie wykazywać się nie tylko sprytem, ale również dobrym refleksem.

W trakcie kampanii przyjdzie nam zmierzyć się z 25 mapami. Na każdej z nich umieszczono nie tylko główne wyzwania, ale również ukryte sekrety do zgromadzenia. Wszystko to ukazane zostało w atrakcyjnej oprawie graficznej, która pomimo swojej prostoty robi spore wrażenie nietypowym monochromatycznym stylem. Rozgrywce towarzyszy muzyka skomponowana przez Derrisa Kharlana, którego utwory mogliśmy usłyszeć w takich grach jak Time Surfer, Dungeon Dashers czy Doki Doki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Parallax

Wymagania wiekowe Parallax

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Parallax

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 1.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 5900 XT lub lepsza, 100 MB, Windows XP/Vista/7/8

Parallax - nowy zwiastun z abstrakcyjnej gry logicznej FPP
Parallax - nowy zwiastun z abstrakcyjnej gry logicznej FPP

wiadomość24 marca 2013

Studio Toasty Games wypuściło nowy zwiastun Parallax, czyli abstrakcyjnej pierwszoosobowej gry logicznej, w której zagadki rozwiązywane będą poprzez przeskakiwanie między wymiarami.