Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Panzer Command: Operation Winter Storm (PC)

Panzer Command: Operation Winter Storm PC

Panzer Command to taktyczna gra wojenna pozwalająca nam na pokierowanie wojskami rosyjskimi i niemieckimi w walkach, jakie miały miejsce w czasie II wojny światowej, w roku 1942, kiedy to Szósta Armia została okrążona i odcięta od reszty sił III Rzeszy w Stalingradzie.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Panzer Command: Operation Winter Storm (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29czerwca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Panzer Command to taktyczna gra wojenna pozwalająca nam na pokierowanie wojskami rosyjskimi i niemieckimi w walkach, jakie miały miejsce w czasie II wojny światowej, w roku 1942, kiedy to Szósta Armia została okrążona i odcięta od reszty sił III Rzeszy w Stalingradzie. Wówczas to Niemcy desperacko usiłując dotrzeć do uwięzionych kolegów zaatakowali i mimo niesprzyjających warunków zimowych przeszli około 75 mil. Mimo ogromnego wysiłku nie zdołali jednak ocalić Szóstej Armii. Rosjanie starając się wykorzystać sytuację przeszli do ofensywy chcąc odciąć i zniszczyć całą Grupę Armii Niemieckiej.

Autorzy programu, zespół Koios Works L.L.C., któremu zawdzięczamy powstanie strategicznej serii Tin Soldiers, przygotowali dwie historyczne kampanie do przejścia, po jednej dla każdej strony konfliktu. Dowodząc Niemcami usiłujemy dojść do Stalingradu i ocalić Szóstą Armię, z kolei stając po stronie Rosjan, staramy się do tego nie dopuścić. Gra została wykonana przy użyciu trójwymiarowego engine’u graficznego (wsparcie DirectX 9, efekty cieniowania, oświetlenia itd.). Autorzy starannie przenieśli do wirtualnego świata dziesiątki stosowanych ówcześnie pojazdów bojowych, zadbali także o autentyczność umundurowania żołnierzy, charakterystyki terenu, na jakim miały miejsce zmagania oraz pogody.

Panzer Command wykorzystuje system rozgrywki WEGO, znany chociażby z serii Combat Mission. Wszystko przebiega w symultanicznych, 80 sekundowych turach, podzielonych na dwie fazy. Każdy ruch jednostki, jej pozycja i pole widzenia obliczane są w czasie rzeczywistym, co ma zapewnić jak najwierniejsze odtworzenie realiów ówczesnego pola bitwy. Specjalny silnik fizyczny oraz bogata baza danych o parametrach poszczególnych typów uzbrojenia, to z kolei gwarancja autentycznych zniszczeń, trajektorii lotu pocisków, wytrzymałości pancerzy i tym podobnych elementów.

Autorzy zadbali nie tylko o pokazanie samego pola walki, ale również zaopatrzyli grę w mechanizmy związane z przebiegiem wielomiesięcznej kampanii wojennej. Mowa tu o zyskiwaniu przez jednostki doświadczenia bojowego, naprawianiu uszkodzonych pojazdów czy uzupełnianiu stanów osobowych oddziałów, a nawet ich zaopatrzeniu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Panzer Command: Operation Winter Storm

Wymagania wiekowe Panzer Command: Operation Winter Storm

12+

Wymagania sprzętowe Panzer Command: Operation Winter Storm

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 256 MB (GeForce FX5700 lub lepsza)
  • 550 MB HDD
Zapowiedziano Panzer Command: Kharkov
Zapowiedziano Panzer Command: Kharkov

wiadomość11 marca 2008

Miłośnicy gry strategicznej Panzer Command mogą spodziewać się w najbliższym czasie kolejnych emocji. Niespełna dwa lata po premierze Operation Winter Storm zapowiedziano nową część serii, o podtytule Kharkov.

Panzer Command: Operation Winter Storm w „złocie”
Panzer Command: Operation Winter Storm w „złocie”

wiadomość21 czerwca 2006

Firmy Matrix Games oraz Koios Works poinformowały, że taktyczna gra wojenna osadzona w realiach II wojny światowej, czyli Panzer Command: Operation Winter Storm uzyskała właśnie „złoty” status.