Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Outcasters (PC)
OkładkaOutcasters (PC)

Outcasters PC

Sieciowa gra akcji stworzona przez studio Splash Damage (Gear Tactics). W Outcasters bierzemy udział w dynamicznych starciach na kolorowych mapach, korzystając z możliwości zakrzywienia toru pocisków.

Akcji | widok izometryczny | sieciowe | indie | strzelanki | tytuły ekskluzywne Google Stadia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Outcasters Premiera PC

3grudnia2020

producent: Splash Damage wydawca: Stadia Games and Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Outcasters to sieciowa gra akcji stworzona dla usługi Google Stadia. Tytuł powstał w brytyjskim studiu Splash Damage i stanowi dość nietypową pozycję w katalogu firmy. Wcześniej deweloper dostarczył takie tytuły, jak Gears Tactics oraz Enemy Territory: Quake Wars.

Mechanika

Rozgrywka w Outcasters sprowadza się do toczenia potyczek z innymi graczami na trójwymiarowych mapach. Akcję obserwujemy z góry, a w walce korzystamy z różnorodnych umiejętności oraz power-upów. Z czasem odblokowujemy nowe zdolności oraz elementy kosmetyczne dla postaci.

Grę wyróżnia nietypowe rozwiązanie: wystrzeliwane pociski energii mogą skręcać lub odbijać się od elementów otoczenia. Tym samym gra nagradza nie tylko precyzję, ale też kreatywne wykorzystanie planszy i dostępnych umiejętności.

Tryby gry

Studiu Splash Damage zależało na stworzeniu kolejnej produkcji pozwalającej na zawodową rywalizację. Dlatego też Outcasters w całości skupia się na trybie wieloosobowym. W grze może bawić się wspólnie do ośmiu graczy naraz za pośrednictwem Internetu. Do wyboru mamy różne tryby gry. Na przykład Last Caster Standing to starcie „każdy na każdego”, w którym zwycięzcą jest ostatni gracz pozostały na polu bitwy. Natomiast w Gold Rush gracze zostają podzieleni na drużyny, a ich zadaniem jest zebranie w wyznaczonym czasie złotych monet rozsianych po planszy.

Kwestie techniczne

Splash Damage zdecydowało się na prostą, trójwymiarową oprawę wizualną typową dla tego produkcji niezależnych. Niemniej twórcy nie zapomnieli o podkręceniu wyglądu gry efektami graficznymi, jak również dodaniu bogatych opcji personalizacji wyglądu bohaterów.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: max 8  

Klasyfikacja PEGI Outcasters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.