Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Operation: Matriarchy (PC)

Operation: Matriarchy PC

Operation: Matriarchy to FPS utrzymany w klimatach SF, stworzony przez ludzi z firmy MADia, odpowiedzialnych m.in. za Echelon: Wind Warriors.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Operation: Matriarchy (PC)

producent: MADia

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25sierpnia2005

27kwietnia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Operation: Matriarchy to FPS utrzymany w klimatach SF, stworzony przez ludzi z firmy MADia, odpowiedzialnych m.in. za Echelon: Wind Warriors. Globalna epidemia wywołana przez nieznanego wirusa odmieniła wszystkie kobiety zamieszkujące planetę Velian. Ich ciała uległy transformacji i stały się częściami zbiorowej inteligencji, prawdopodobnie kontrolowanej przez niehumanoidalne,obce kreatury. Męscy mieszkańcy planety okazali się odporni na działanie wirusa ale utracili status wolnych, inteligentnych jednostek i służą teraz jedynie jako biomateriał do kolejnych eksperymentów genetycznych lub jako części złożonych systemów biomechanicznych. Ustrojem rządzącym stał się matriarchat.

W drugiej połowie 24 wieku, Federacja Galaktyczna straciła podczas ataków obcych dziesiątki transportów. Dokładna analiza wykazała, iż najeźdźcy pochodzą z systemu Velian. Tam właśnie Federacja zdecydowała się wysłać korpus ekspedycyjny, którego zadaniem jest zniszczenie wrogiej cywilizacja zagrażającej istnieniu ludzkości oraz odkrycie losów zaginionych kolonistów. Gracz wciela się w żołnierza tejże ekspedycji. Wraz z każdą pozytywnie ukończoną misją powiększa się arsenał dostępnych nam broni i wyposażenia. Każda z misji przybliża nas również do zbadania pochodzenia mutacji Velian.

  • Nasz bohater może korzystać z różnych rodzajów pancerza z rozmaitymi modyfikacjami, umożliwiającego krótkotrwałe loty w przestrzeni.
  • Naszymi wrogami są zmutowane przedstawicielki tzw. „słabej płci”.
  • Rozgrywka może toczyć się również w trybie multiplayer poprzez LAN lub Internet.
  • 16 rodzajów śmiercionośnego uzbrojenia.
  • Ponad 20 poziomów.
  • W grze zastosowano realistyczny system obrażeń - miejsce trafienia ma wpływ na ilość zadanych obrażeń.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.1 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 12,90 PLN

Gry podobne do Operation: Matriarchy

Klasyfikacja PEGI Operation: Matriarchy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Operation: Matriarchy - testujemy przed premierą
Operation: Matriarchy - testujemy przed premierą

Przed premierą 11 maja 2005, 10:29

Zajmijmy się teraz jednym z najważniejszych aspektów tego typu gier, czyli projektem plansz. Pod tym względem Operation: Matriarchy może konkurować z najlepszymi. Stylistyka zwiedzanych obszarów nawiązuje do baz kosmicznych przyszłości, czerpiąc pomysły ze świata Star Wars, Star Trek czy filmów o Predatorze. Duża ilość szczegółów, takich jak wentylatory, komputery, rury i masa przedziwnych konstrukcji sprawiają, iż podczas przechadzek nieraz zatrzymamy się aby podziwiać owe dzieła sztuki i niejednokrotnie zapytać się „a w ogóle, to co to do cholery jest?”. Bo muszę przyznać, iż projektanci plansz z MADia pokazali w OM swoje najciemniejsze ja. Połączenie metalowych konstrukcji z żywymi organizmami, oraz starożytnych budowli z wrośniętymi weń potworami – tak można określić przerażający świat gry. Zakręcone korytarze, oraz przedziwne i ogromne konstrukcje trzymają klimat, a gracz z przerażeniem i niezdrową ciekawością zwiedza te posępne krainy. Pod względem projektu i wyglądu plansz, program zapowiada się wyśmienicie. Pomyśleć, że to, co widzieliśmy, to tylko pierwsze 3 poziomy, a dalej ma być jeszcze gorzej (czytaj: lepiej).