Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka FireStarter (PC)

FireStarter PC

Gra akcji/first-person shooter. Gracz walczy o życie w maszynie do gry w wirtualnej rzeczywistości, zainfekowanej przez wirus. Do przejścia czeka kilkanaście poziomów pełnych śmiercionośnych przeciwników.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka FireStarter (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3marca2004

FireStarter to gra akcji/first-person shooter stworzona przez zespół GSC Game World, twórców m.in. Cossacks: European Wars i Codename: Outbreak. Akcja toczy się w roku 2010 i skupia wokół tytułowej maszyny FireStarter. Jest to urządzenie, dzięki któremu ludzie mogą na chwilę uciec od otaczającej rzeczywistości i pograć w rzeczywistości wirtualnej. Niestety, dla naszego bohatera rozgrywka zamieniła się w prawdziwy koszmar. Maszynę zainfekował wirus, który całkowicie zmienił zasady panujące w wirtualnym świecie, czyniąc je śmiertelnie niebezpiecznymi dla użytkownika. Gracz, aby uciec, musi ukończyć całą grę w ciągu 48 godzin.

Rozgrywka, podobnie jak w typowych przedstawicielach tego gatunku, skupia się na wykonywaniu określonych fabułą zadań, eliminowaniu zastępów przeciwników i przechodzeniu kolejnych, coraz trudniejszych poziomów. Na początku możemy wybrać swojego bohatera z pięciu postaci, m.in. soldier, agent, gangster. Każda posiada swoje charakterystyczne cechy i umiejętności, od których zależy sposób przejścia poszczególnych etapów gry. Za zabicie określonej ilości przeciwników czy przejście poziomu, otrzymujemy specjalne punkty doświadczenia, dzięki którym możemy rozwijać umiejętności naszego bohatera. Do przejścia czeka 16 poziomów umiejscowionych w czterech światach. Podczas gry zmierzymy się z 20 typami przeciwników i będziemy mogli używać 20 typów broni oraz unikalnych artefaktów (np. guard bot czy time jumper). Oprócz trybu single player, FireStarter posiada tryb multiplayer pozwalający na rozgrywkę do ośmiu osób w sieci lokalnej i Internecie.

Za przedstawienie naszych zmagań odpowiada zaawansowany trójwymiarowy silnik graficzny wykorzystujący możliwości najnowocześniejszych kart graficznych opartych na chipsetach GeForce 3 i 4 (modele postaci posiadające powyżej 5,000 polygonów, T&L, dynamiczne cieniowanie i oświetlenie, itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 5.1 / 10 na podstawie 36 ocen czytelników.

Gry podobne do FireStarter

Wymagania wiekowe FireStarter

16+

Wymagania sprzętowe FireStarter

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800MHz, 128MB RAM, 32MB akcelerator 3D

FireStarter - przed premierą

Przed premierą 25 lipca 2003, 11:22

Kolejną i zarazem ostatnią mocną stroną gry ma być tryb multiplayer, a zwłaszcza możliwość wykorzystania map z Quake’a III. Do gry będzie mogło ruszyć do trzydziestu dwóch osób jednocześnie, co jest bardzo dobrym wynikiem. Producenci do naszej dyspozycji oddają zwyczajne tryby, takie jak: deathmatch, team dm i ctf. Na szczęście znajdzie się również coś nowego - tryb, w którym pokierujemy bestiami, zabijanymi w trybie dla pojedynczego gracza. Efekt może być naprawdę bardzo ciekawy, zbliżony do tego z Alien vs Predator.