Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PC
Okładka Oozi: Earth Adventure (X360)
OkładkaOozi: Earth Adventure (X360)

Oozi: Earth Adventure

Oozi: Earth Adventure to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez niezależne, polskie studio deweloperskie Awesome Games. Tytułowy bohater jest międzygalaktycznym kurierem, którego statek przypadkowo rozbija się na Ziemi.

Zręcznościowe | platformówki | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oozi: Earth Adventure Premiera

6wrz2012

PC X360

Gry podobne do Oozi: Earth Adventure

Terraria

DLC Quest

LaserCat

Oozi: Earth Adventure to nawiązująca do klasycznych platformówek 2D produkcja deweloperskiego tandemu Marcin Draszczuk i Andrzej Pasiński, czyli członków studia Awesome Games. Twórcy postawili sobie za cel połączyć „staroszkolną” rozgrywkę z możliwościami, jakie dają współczesne technologie w grach.

Głównym bohaterem Oozi: Earth Adventure jest sympatyczny kosmita, który pracuje jako międzygalaktyczny kurier. Na skutek dziwacznego splotu okoliczności rozbija się on na Ziemi, tracąc swój statek, a także część garderoby. Zadaniem gracza jest pomóc Ooziemu powrócić na rodzimą planetę.

Gra oferuje trzy tryby zabawy, przy czym wszystkie dostępne są wyłącznie dla jednego gracza. Kampania główna składa się z 20 plansz w czterech zróżnicowane tematycznie środowiskach (dżungla, jaskinie, laboratoria i planeta obcych), gdzie napotkać można także odmienne mechanizmy rozgrywki oraz nowe rodzaje przeciwników. Gracze mogą spróbować swoich również w trybie wyzwań (44 plansze) i arcade.

Jak przystało na dwuwymiarową platformówkę w klasycznej konwencji, akcja ukazana jest z boku (TPP), a główny bohater musi przeskakiwać pomiędzy platformami, unikać pułapek i eliminować napotykanych przeciwników. Oprawa graficzna utrzymana została w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Całości wrażeń dopełnia przyjemna dla ucha warstwa dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,3 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Oozi: Earth Adventure: Odpowiednia dla każdego wieku.

Oozi: Earth Adventure Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Indie Games
PC
X360