Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka LaserCat (PC)

LaserCat

LaserCat to utrzymana w stylu retro platformówka 2D, wyprodukowana przez niezależne studio Monster Jail Games. Tytułowy Laserowy Kot musi uwolnić swą przyjaciółkę, Sowę, z rąk magicznego, kosmicznego czarodzieja – Żaby. Wymaga to m.in.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Okładka LaserCat (PC)

data premiery gry:

28kwi2011

X360

26sty2012

PC
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

LaserCat to obsypana nagrodami dla niezależnych twórców gra jednoosobowego studia Monster Jail Games, czyli Daniela McFairline'a. Tytuł inspirowany jest klasycznymi platformówkami 2D z epoki komputerów 8-bitowych (m.in. Jet Set Willy).

Fabuła w grze nie należy do szczególnie skomplikowanych. Laserowy Kot otrzymuje wiadomość, że jego przyjaciółka, Sowa, została porwana i uwięziona w magicznym, kosmicznym pałacu okrutnego czarodzieja – Żaby. Złoczyńca żąda 1 miliona funtów szterlingów, które powinny zostać dostarczone przed porą na herbatę. Miauczący bohater nie ma czasu do stracenia i rusza do pełnej niebezpieczeństw posiadłości, by uwolnić przyjaciółkę.

Zadaniem gracza jest bezpiecznie przeprowadzić Laserowego Kota przez 225 komnat w pałacu Żaby i zebrać klucze potrzebne do otwarcia celi, w której znajduje się Sowa. Nie jest to jednak proste z uwagi na liczne przeszkody, takie jak lawa oraz pułapki i przeciwników.

Podstawę zabawy stanowi przeskakiwanie pomiędzy platformami i unikanie niebezpieczeństw. Ciekawą formą urozmaicenia rozgrywki są pytania (tzw. trivia), które wymagają od gracza sporej wiedzy o ciekawostkach z różnych dziedzin (np. „jakie jest najniebezpieczniejsze zwierzę Afryki?” czy "jakie imię nosił grecki bóg wojny?”).

LaserCat wyróżnia się wręcz minimalistyczną oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika w grze przypomina produkcje z komputerów 8-bitowych. Całości wrażeń estetycznych dopełnia podkład dźwiękowy z muzyką w formacie midi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do LaserCat

Wymagania wiekowe LaserCat

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe LaserCat

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Indie Games
PC
X360