Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka DLC Quest (PC)

DLC Quest

DLC Quest to zręcznościowa platformówka 2D autorstwa niezależnego studia Going Loud. Gra jest parodią branżowych sztamp.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | humorystyczne

Okładka DLC Quest (PC)

data premiery gry:

18mar2013

PC X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

DLC Quest jest trzecią, po Zombie Accountant i Lair of the Evildoer, grą w dorobku niezależnego studia Going Loud. Tym razem Ben Kane, wraz z kierowanym przez siebie zespołem deweloperskim, pokusił się o platformówkę 2D, będącą parodią schematów i kalek powszechnych w branży gier wideo.

Pecetowa wersja gry oferuje dwie kampanie trybu jednoosobowego: DLC Quest oraz Live Freemium or Die. Gracz kieruje poczynaniami śmiałka, który musi uwolnić ukochaną księżniczkę z rąk niegodziwca, uratować świat, a przy okazji zebrać odpowiednią ilość monet, by wykupić kolejne elementy gry sprzedawane jako DLC.

Jak na platformówkę przystało, rozgrywka polega głównie na skakaniu pomiędzy platformami, omijaniu przeszkód, unikaniu pułapek i walce z przeciwnikami. Kluczowym elementem zabawy jest jednak wewnętrzny sklepik. Za zebrane monety gracz może wykupić różnego rodzaju „dodatki”, w tym chociażby animacje, pakiety z planszami, kanadyjskie dialogi, a nawet seksowne kostiumy postaci.

Twórcy DLC Quest pokusili się o multum żartów odnoszących się do popularnych gier wideo, m.in. Super Mario Bros., Limbo, Megaman, Final Fantasy, Dragon Age, Diablo III, czy The Elder Scrolls V: Skyrim, a także zjawisk powszechnych w branży – od niekompletnych produkcji i patchy naprawiających inne patche, poprzez „pay-to-win” oraz przydługie loadingi, po modę na zombie, reedycje HD i absurdalne achievmenty.

Oprawa wizualna DLC Quest utrzymana jest w stylistyce retro. Dwuwymiarowa grafika odznacza się ograniczona paletą barw oraz wyraźnie zaznaczonym efektem pikselizacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do DLC Quest

Wymagania wiekowe DLC Quest

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe DLC Quest

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB RAM (GeForce 6600 GT lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
X360