Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Omno (PC)

Omno PC

Produkcja łącząca cechy platformówki i gry przygodowej, która zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy. W Omno wcielamy się w ludzika wyposażonego w magiczny kostur i zwiedzamy różnorodne lokacje, mierząc się z czekającymi tam na niego zagadkami i przeszkodami terenowymi.

Przygodowe | TPP | platformówki 3D | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Omno (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

Omno jest wzbogaconą o elementy platformówki grą przygodową. Produkcja została opracowana i wydana przez jednoosobową firmę StudioInkyfox, a dokładnie – przez Jonasa Manke, czyli niezależnego niemieckiego dewelopera, dla którego stanowi debiutancki projekt.

Fabuła

Omno zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy, którą niegdyś zamieszkiwała potężna cywilizacja. Ów dziwny świat przemierzamy w skórze ludzika wyposażonego w magiczny kostur.

Mechanika

W Omno akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Nadrzędnym elementem rozgrywki jest eksploracja lokacji – nasz podopieczny odwiedza zarówno gęste lasy, jak i spaloną słońcem pustynię oraz mroźną tundrę. Bohater napotyka na swojej drodze rozmaite stworzenia przypominające zwierzęta – od unoszących się w powietrzu istot przywodzących na myśl meduzy, przez przez przyjaźnie nastawione do niego gryzonie, skończywszy na olbrzymich stworzeniach budzących skojarzenia z dinozaurami.

Ważnym elementem gry jest również rozwiązywanie zagadek, skakanie po platformach i omijanie rozmaitych przeszkód, w czym nieodzowna jest wyżej wspomniana magiczna laska. Dzięki niej protagonista może aktywować antyczne mechanizmy czy sprawnie przemieszczać się z miejsca na miejsce, unosząc się tuż nad powierzchnią lub korzystając ze swoistej teleportacji. Ponadto z czasem odblokowujemy nowe umiejętności dla naszego podopiecznego.

Kwestie techniczne

Omno działa w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Trójwymiarowa grafika tej produkcji zwraca uwagę nie tylko ze względu na bogatą kolorystykę, lecz również ciekawą stylistykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.7 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Omno

Wymagania wiekowe Omno

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Omno

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GT lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10