Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Nobunaga's Ambition (PC)
OkładkaNobunaga's Ambition (PC)

Nobunaga's Ambition PC

Strategia turowa, w której gracze wcielają się w rolę Shingena Takedy lub Nobunagi Ody, by podjąć próbę podboju centralnych regionów Japonii z okresu sengoku.

Strategiczne | turowe | 2D | Japonia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nobunaga's Ambition Premiera PC

31grudnia1983

Steam

14grudnia2016

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Nobunaga's Ambition

Twierdza

Aoki Ookami to Shiroki Mejika

Warbands: Bushido

Nobunaga’s Ambition jest strategią turową, opracowaną przez Koei Tecmo Games. Tytuł zadebiutował w Japonii w 1983 roku, a w 1995 roku trafił na komputery osobiste z systemem WIndows 3.1 oraz na konsole Sega Saturn i PlayStation. W roku 2016 doczekał się natomiast reedycji wydanej na platformie PC (Steam) w ramach programu „Kou Shibusawa Archives”, celebrującego 35 lat w branży gier wideo japońskiego twórcy – Kou Shibusawy.

Fabuła

Nobunaga’s Ambition pozwala graczom wcielić się w rolę sławnych przywódców z okresu sengoku (przypadającego na lata 1467-1573) – Nobunagi Ody bądź Shingena Takedy – by wziąć udział w podboju centralnych regionów Kraju Kwitnącej Wiśni.

Mechanika

Zabawa w Nobunaga’s Ambition na platformie PC toczy się na dwuwymiarowej mapie taktycznej, prezentującej podzieloną na siedemnaście stref, centralną Japonię. Zadaniem, jakie deweloperzy stawiają przed graczem, jest pozyskiwanie bogactw i surowców, budowa prężnie działającej ekonomii, utrzymanie wysokiego morale poddanych oraz wystawienie niezwyciężonej armii – wszystko po to, by stawić czoła sąsiednim klanom, jakie zagrażają jego interesom. Całość rozgrywa się w systemie turowym – tyczy się to zarówno rozgrywki na mapie taktycznej, gdzie każda tura odpowiada jednej porze roku, jak i starć z siłami przeciwnika, kiedy to poszczególne tury stanowią odpowiedniki pojedynczych dni. Odniesienie zwycięstwa jest możliwe na kilka sposobów, wśród których znalazło się zmuszenie adwersarza do odwrotu czy zniszczenie należącego do niego centrum dowodzenia.

Kwestie techniczne

Wizualia Nobunaga’s Ambition wydanego za pośrednictwem Steama nie różnią się zbytnio od oprawy graficznej pierwowzoru. Całość ma zatem minimalistyczny charakter, stawiając wyłącznie na walory gameplayowe, przez co tytuł przeznaczony jest przede wszystkim dla fanów gatunku i miłośników klimatów retro. Barierę może stanowić także język – gra jest dostępna wyłącznie po japońsku i angielsku.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nobunaga's Ambition: Odpowiednia dla każdego wieku.

Nobunaga's Ambition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 1 GHz
  • 2 GB RAM
  • 20 MB HDD
  • Windows 7/8/10