Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Ninja: Shadow of Darkness (PS1)
OkładkaNinja: Shadow of Darkness (PS1)

Ninja: Shadow of Darkness PS1

Trójwymiarowy brawler, w którym wcielamy się w tytułowego wojownika ninja. W trakcie zabawy przemierzamy kolejne lokacje i walczymy z napotkanymi przeciwnikami; od czasu do czasu musimy też rozwiązać nieskomplikowaną zagadkę lub przejść przez sekcję platformową.

Akcji | TPP | fantasy | ninja | beat 'em up | Japonia

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja: Shadow of Darkness Premiera PS1

30września1998

producent: Core Design wydawca: Square-Enix / Eidos

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ninja: Shadow of Darkness to trójwymiarowy beat’em up opracowany przez studio Core Design (autorów serii Tomb Raider). Produkcja powstawała początkowo z myślą o konsoli Sega Saturn i komputerach osobistych, jednak ostatecznie pojawiła się wyłącznie na platformie PS1, nakładem firmy Eidos Interactive.

Fabuła

Ninja: Shadow of Darkness przenosi graczy do fantastycznej krainy inspirowanej feudalną Japonią, którą podzielili między siebie dwaj potężni wojownicy. Jednemu z nich nie przypadły do gustu warunki porozumienia, przez co zdecydował się sprzedać swoją duszę demonowi w zamian za przejęcie kontroli nad całym terytorium. W krainie zapanowała wieczna noc i zaczęły się po niej panoszyć potwory, a także opętani ludzie atakujący każdego, kto stanął im na drodze. Główny bohater, czyli tytułowy ninja, postanowił zmierzyć się ze sprawcą tej katastrofy oraz przywrócić dawny ład.

Mechanika

W wydanym na konsoli PS1 Ninja: Shadow of Darkness akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami protagonisty (TPP). W trakcie rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem kolejnych poziomów oraz walką z przeciwnikami – na naszej drodze stają zarówno szeregowi adwersarze (pokroju goblinów, trolli czy pomniejszych demonów), jak i przerośnięci bossowie obdarzeni znacznie większą siłą ataku i wytrzymałością. Na szczęście heros posiada całkiem sporo asów w rękawie – choć początkowo robi użytek przede wszystkim z własnych nóg oraz pięści, z czasem zdobywa miecze, broń miotaną (na czele z shurikenami i bombami), a nawet zaklęcia bojowe, które znajduje po drodze lub kupuje w sklepie pomiędzy kolejnymi misjami; dzięki temu może stopniowo stawiać czoła coraz większym zagrożeniom. Zabawę urozmaicają sekcje platformowe oraz nieskomplikowane zagadki oparte na poszukiwaniu kluczy otwierających przejścia do zablokowanych lokacji.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Ninja: Shadow of Darkness nie prezentowała się szczególnie okazale już w momencie premiery. Należy też odnotować, że tytuł nie wykorzystuje możliwości pada DualShock – w trakcie zabawy nie możemy swobodnie rozglądać się po otoczeniu, a bohater porusza się w ośmiu kierunkach.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ninja: Shadow of Darkness: Odpowiednia dla każdego wieku.