Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book II - The Village (PC)

Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book II - The Village PC

Drugi rozdział klasycznej przygodówki point-and-click bazującej na twórczości włoskiego pisarza Valerio Evangelistiego. Produkcja, stworzona w wyniku współpracy studia Ticon Blu z francuskim wydawcą Microids, kontynuuje opowieść o Nicolasie Eymerichu, hiszpańskim inkwizytorze.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book II - The Village (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22stycznia2015

22stycznia2015

Steam

Inqusitor: The Village to drugi epizod klasycznej gry przygodowej, bazującej na motywach twórczości włoskiego pisarza Valerio Evangelistiego. Podobnie jak w wypadku pierwszej częśći cyklu, gra powstała we współpracy niewielkiego studia Ticon Blu ze specjalizującym się w tym gatunku wydawcą, francuską firmą Microids.

Fabuła

W grze wcielamy się po raz kolejny w postać Nicolasa Eymericha – hiszpańskiego inkwizytora, bezwględnie oddanego instytucji Kościoła oraz swojemu zakonowi dominikanów. W drugim epizodzie cyklu nasz protagonista zostanie poproszony o zbadanie przejawów herezji w niewielkiej wiosce Calcares. Wkrótce okaże się, że miejsce to opanowane jest przez najniebezpieczniejsze demony, z jakimi Eymerich miał dotychczas do czynienia. Aby uwolnić wioskę spod panowania diabła, inkwizytor będzie musiał najpierw odkryć mroczne sekrety, skrzętnie skrywane przez lokalną społeczność.

Mechanika

Pod względem mechaniki drugi epizod cyklu Inquisitor w niczym nie odbiega od rozwiązań znanych z pierwszej części gry. Mamy więc do czynienia z klasyczną przygodówką point-and-click, w której nie uświadczymy żadnych elementów zręcznościowych, a cała zabawa sprowadza się do eksploracji, prowadzenia rozmów z postaciami niezależnymi, a także zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu kolejnych zagadek logicznych. Na potrzeby gry przygotowano 31 zupełnie nowych lokacji, w których przyjdzie nam stawić czoła 25 zróżnicowanym zagadkom logicznym.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym The Inquisitor: The ViIlage w niczym nie odbiega od wydanego niecały rok wcześniej pierwowzoru (a w niektórych aspektach rozgrywki stanowi nawet krok wstecz). Na plus grze zaliczyć można z pewnością ciekawą historię oraz trzymającą przyzwoity poziom oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book II - The Village

Wymagania wiekowe Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book II - The Village

16+

Wymagania sprzętowe Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book II - The Village

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • Windows XP/Vista/7/8