Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Last Crown: Blackenrock (PC)
OkładkaThe Last Crown: Blackenrock (PC)

The Last Crown: Blackenrock PC

Kolejna odsłona serii gier przygodowych opowiadających o łowcach duchów. Za jej powstanie odpowiada niezależne studio Darkling Room, które ma również na koncie uznaną trylogię Dark Fall.

Przygodowe | point-and-click | horror | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last Crown: Blackenrock Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Darkling Room wydawca: Iceberg Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Last Crown: Blackenrock to kolejna odsłona oryginalnej serii przygodowej, opowiadającej o losach tzw. „łowców duchów” jak często nazywa się badaczy zjawisk paranormalnych. Za jej powstanie odpowiada niezależne studio Darkling Room, które prócz wspomnianego cyklu ma na swoim koncie także uznaną trylogię przygodową Dark Fall. Produkcja jest swego rodzaju spin-offem serii z koroną w tytule, która w pierwotnych założeniach miała być trylogią. W trakcie prac nad trzecią częścią, pomysłodawca serii, Jonathan Boakes, postanowił jednak rozwinąć nie do końca wyjaśnioną zagadkę z pierwszej odsłony gry.

Pod względem fabularnym Blackenrock rozdziela więc niejako dwie pierwsze części cyklu, kontynuując wydarzenia, zapoczątkowane w The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure z 2008 roku. Znany z poprzednich odsłon serii bohater, Nigel Danvers, od pewnego czasu nawiedzany jest niepokojącymi wizjami. Wyraźnie odczuwa czyjąś obecność i słyszy głosy, w których przewija się tajemnicza nazwa Blackenrock. Aby zbadać sens swoich wizji, ponownie łączy siły z Lucy Reubans i powraca do nadmorskiego miasteczka Saxton uzbrojony w unowocześnione gadżety do „łapania” duchów, by odkryć skrzętnie skrywane sekrety tego miejsca. Tropy prowadzą jednak na posępne, skaliste wybrzeże, z dala od bezpiecznego centrum Saxton.

Pod względem mechaniki The Last Crown: Blackenrock jest wierną kontynuacją swych poprzedniczek, oferując klasyczną rozgrywkę point-and-click, ukazaną w perspektywie pierwszo- lub trzecioosobowej. Niezmienna pozostała także specyficzna oprawa gry, zrealizowana niemal całkowicie w czerni i bieli. Wyjątek stanowią pojawiające się sporadycznie kolory, podkreślające ważniejsze przedmioty, miejsca lub wydarzenia. Jedyny nowy element w grze stanowią wspomniane już, unowocześnione gadżety, przy pomocy których nasi bohaterowie badają rozmaite zjawiska paranormalne i wchodzą w kontakt z duchami.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Last Crown: Blackenrock: 12+

The Last Crown: Blackenrock Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • Karta grafiki 128 MB
  • Windows XP SP2/Vista/7/8