Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dark Fall 3: Lost Souls (PC)
OkładkaDark Fall 3: Lost Souls (PC)

Dark Fall 3: Zagubione dusze PC

Dark Fall 3: Lost Souls

Dark Fall 3: Lost Souls to przygodowa gra point & click, utrzymana w konwencji horroru. Jako inspektor policji, po pięciu latach nieobecności powracamy do miasteczka Dowerton, żeby wznowić poszukiwania zaginionej Amy Haven.

Przygodowe | point-and-click | horror

Dark Fall 3: Zagubione dusze Premiera PC

4grudnia2009

pudełko PL

7grudnia2010

producent: Darkling Room wydawca: Iceberg Interactive wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dark Fall 3: Zagubione dusze

Syberia

Return to Mysterious Island 2

Atlantis III: Nowy świat

Trzecia część cyklu gier przygodowych utrzymanych w konwencji horroru. Gracz po raz kolejny trafia do znanego z części pierwszej miasteczka Dowerton, gdzie znowu przemierza opuszczone i nawiedzone miejsca takie jak dworzec kolejowy oraz hotel. Budynki od ostatniej wizyty jeszcze bardziej popadły w ruinę, a w ciemnościach czają się dawne duchy z szeregiem mrocznych tajemnic do rozwikłania.

Główny bohater, inspektor policji, po pięciu latach nieobecności powraca do miasteczka Dowerton, aby wznowić poszukiwania zaginionej Amy Haven. Dziewczynka ta, pięć lat temu, w swoje jedenaste urodziny zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Poza nową historią jaką oferuje ten tytuł, autorzy serwują fanom tej serii także nowy silnik graficzny, pozwalający na niemal nieograniczoną eksplorację lokacji i sporą interakcję ze znajdującymi się w nich przedmiotami i elementami otoczenia. Duża rolę w rozgrywce pełni światło, które pomaga odkryć miejsca i przedmioty z pozoru niedostępne przy panujących ciemnościach. Całość oprawy wizualnej utrzymano w mrocznym tonie, co w połączeniu z równie depresyjną i mroczną oprawą audio ma budować wszechobecne uczucie zaszczucia i strachu.

Dark Fall: Lost Souls, podobnie jak poprzednie części serii, korzysta ze sprawdzonego interfejsu point-and-click. Istotą rozgrywki jest rozwiązywanie kolejnych łamigłówek i zagadek dotyczących historii tytułowych, zagubionych dusz, czy to przy wykorzystaniu znalezionych przedmiotów, czy też uzyskanych faktów i informacji.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Dark Fall 3: Zagubione dusze cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dark Fall 3: Zagubione dusze

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dark Fall 3: Zagubione dusze Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows XP SP3/Vista