Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Neverend (PC)

Neverend PC

Gra z gatunku cRPG, przypominająca nieco znaną serię Final Fantasy. Gracz wciela się w postać młodej kobiety posiadającej nadprzyrodzone zdolności. Musi odnaleźć jej prawdziwą tożsamość i doprowadzić do wypełnienia się jej przeznaczenia.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Neverend (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1marca2005

4czerwca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Neverend to gra z gatunku cRPG, przypominająca nieco znaną serię Final Fantasy. Gracz wciela się w postać tajemniczej Agavaen, młodej kobiety posiadającej nadprzyrodzone zdolności. Naszym głównym zadaniem jest odnalezienie prawdziwej tożsamości bohaterki, a następnie wkroczenie na dobrą lub złą ścieżkę, która doprowadzi do wypełnienia się jej przeznaczenia. Oczywiście podczas wędrówki po bogatym i urozmaiconym, pełnym zamków, miast czy też ruin świecie gry, natkniemy się na szereg postaci, przeciwników oraz zadań, które przyjdzie nam wykonać. Nasza bohaterka posiada swoje indywidualne cechy i umiejętności, które możemy stopniowo rozwijać. Zastosowany taktyczny system prowadzenia walk pozwala na prowadzenie zarówno pojedynków jeden na jednego, jak również bardziej rozbudowanych batalii z wieloma biorącymi w nich udział postaciami gracza i potworami. Neverend wykorzystuje własny zaawansowany system graficzny (Mayhem's Doubleform Technology) pozwalający na łączenie prerenderowanych scen i elementów w pełni trójwymiarowych. Połączenie to pozwala na uzyskanie o wiele większej szczegółowości grafiki (możliwość wyświetlenia w jednej scenie 100,000 polygonów), niż w przypadku zastosowania normalnego, czystego engine’u 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD / 2 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 308 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Neverend

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Neverend

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5200 lub lepsza)
  • 2.2 GB HDD
  • Windows 98SE/2000/XP/Vista
Neverend - recenzja gry
Neverend - recenzja gry

Recenzja 1 sierpnia 2006, 10:00

Zanim przejdę do kwestii związanych z eksterminacją stworów, kilka słów na temat RPG-owej otoczki Neverend. Na początek powiem może o tych sprawach, które wybitnie nie przypadły mi do gustu. Neverend momentami sprawia wrażenie gry wyjątkowo liniowej. Niektórym graczom może to oczywiście nie przeszkadzać. Sądzę jednak, iż typowy fan komputerowych RPG-ów chciałby dysponować pełną swobodą podejmowanych działań. W wielu sytuacjach dociera się do miejsc, w których bez odnalezienia potrzebnych przedmiotów, czy odbycia rozmowy z konkretną postacią nie można posunąć fabuły do przodu. Co więcej, w miarę rozwoju zabawy liczba wymaganych i zarazem stawiających na dokładną eksplorację questów stopniowo się zwiększa. Dodam jeszcze tylko, że w grze zawarto co najwyżej symboliczny dziennik zadań, który w wybranych jedynie przypadkach objaśnia, gdzie należy się udać. We wszystkich pozostałych sytuacjach sporo się trzeba naszukać. Dla mnie jest to próba sztucznego wydłużenia czasu gry. Niektórych graczy może również denerwować to, iż już w początkowej fazie zabawy natrafia się na bardzo silne stwory, których za wszelką cenę należy unikać. Generalnie jednak poziom trudności obowiązkowych starć został wyważony w dość przyzwoity sposób.