Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka NEO Scavenger (PC)

NEO Scavenger

Strategia turowa z elementami survivalu, której akcja rozgrywa się w niedalekiej, postapokaliptycznej przyszłości. Na Ziemię przybyły monstra z koszmarów i legend, które zrujnowały miasta i wymordowały niemal wszystkich ludzi.

Strategiczne | turowe | postapokalipsa | sandbox | survival

Okładka NEO Scavenger (PC)

data premiery gry:

15gru2014

PC

26lip2017

iOS AND

NEO Scavenger to wydana na platformę PC, AND i iOS survivalowa strategia z turowym systemem rozgrywki. Grę opracowało studio Blue Bottle Games.

Fabuła

Akcja opracowanego z myślą o PC, AND i iOS NEO Scavenger toczy się w nieodległej przyszłości, w postapokaliptycznej rzeczywistości, gdzie prawie wszystkie miasta zostały zamienione w ruiny, a większość ludzkości zginęła rozszarpana przez nadnaturalne istoty z koszmarów i legend, które z niewiadomego powodu pojawiły się na Ziemi. Ocaleli schronili się w kilku pozostałych metropoliach, zamienionych w wielkie fortece, lub próbują przetrwać w małych osadach, które od zagłady dzieli jedynie kilka błędnych decyzji lub niekorzystnych zrządzeń losu.

Na początku kampanii kierowana przez gracza postać budzi się ze snu kriogenicznego w podziemnym laboratorium, nie pamiętając kim jest, ani jak znalazła się w tym miejscu. Naszym zadaniem jest przetrwać na tyle długo, aby odkryć prawdę o sobie samym, jak również o tym, co dokładnie doprowadziło do apokalipsy.

Mechanika

Rozpoczynając rozgrywkę w wydanym na platformę PC, AND i iOS NEO Scavenger, musimy stworzyć własną postać, wybierając jej płeć, umiejętności oraz wady. Gra ma sandboksową strukturę, oferującą pełną swobodę wyboru zadań i kierunku eksploracji, ale jednocześnie posiada także rozbudowaną warstwę fabularną. Świat ukazany jest w formie mapy pokrytej siatką heksagonalnych pól, a cała rozgrywka toczy się w turach. Nasza postać nie zna otaczającego ją świata, więc podróże na nowe tereny zawsze wiążą się z dużym ryzykiem.

NEO Scavenger kładzie nacisk na elementy survivalowe i wymaga podejmowania trudnych decyzji podczas każdej tury. Gracz musi gromadzić pożywienie, chronić postać przed zimnem i chorobami oraz eksplorować świat w poszukiwaniu cennych przedmiotów. Walka także toczy się w systemie turowym i oferuje bardzo duży wybór różnorodnych manewrów oraz opcje zastraszania i zastawiania pułapek. Jednocześnie gra w realistyczny sposób symuluje sposób działania ludzkiego ciała - każda rana może okazać się śmiertelna, zwłaszcza jeśli jej nie opatrzymy i wda się infekcja. Równie niebezpieczne są choroby oraz hipotermia. Co więcej, każda śmierć jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie zabawy od nowa.

W grze nie zabrakło także realistycznego systemu ekwipunku, mocno ograniczającego ilość noszonych przez gracza przedmiotów i wymuszającego korzystanie z różnorodnych toreb oraz plecaków. Ponadto podczas zabawy musimy robić użytek z systemów craftingu, hackowania, tropienia oraz polowania, a kluczową rolę w przetrwaniu odgrywa umiejętność ukrywania się przed potworami i innymi ocalonymi. Zachowaniem wszystkich istot oraz ludzi rządzą rozbudowane moduły sztucznej inteligencji, potrafiącej nie tylko analizować sytuację i podejmować trafne decyzje, ale również symulującej stan psychiczny oraz morale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 293 głosów czytelników.

Gry podobne do NEO Scavenger

Wymagania wiekowe NEO Scavenger

12+

Wymagania sprzętowe NEO Scavenger

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 75 MB HDD
  • WindowsXP/Vista/7/8/10
NEO Scavenger - pecetowy survival trafi na urządzenia mobilne
NEO Scavenger - pecetowy survival trafi na urządzenia mobilne

wiadomość12 listopada 2015

Wydany w zeszłym roku na pecety wyśmienity postapokaliptyczny survival NEO Scanveger doczeka się wersji mobilnych. Konwersja zmierza na systemy iOS oraz Android, a premiera nastąpi w przyszłym roku.

PC
iOS
AND