Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4SwitchXONE
Okładka Nefarious (PC)

Nefarious

Opracowana przez kilkuosobowe studio StarBlade klasyczna, dwuwymiarowa gra platformowa.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Okładka Nefarious (PC)

producent: StarBlade

wydawca: StarBlade

Strona oficjalna

data premiery gry:

23sty2017

PC

11wrz2018

PS4

12wrz2018

Switch

13wrz2018

XONE

Nefarious to klasyczna, dwuwymiarowa gra platformowa od kilkuosobowego studia StarBlade. Producenci nie stworzyli wcześniej żadnego hitu, ale najwięksi fani niezależnych tytułów być może znają ich z takich produkcji jak Tadpole Treble i Swapdrop Poker.

Fabuła

W odróżnieniu od innych gier platformowych, w których zazwyczaj musimy ratować świat lub księżniczki, w Nefarious wcielamy się „tego złego”. Zadaniem graczy jest porwanie władczyń pięciu królestw. Uciekając z nimi pod pachą, musimy pokonać szereg dobrych rycerzy i wojowników, starających się chronić swoje panie.

Mechanika

Choć główne założenia nieco odbiegają od standardów gatunku, to w rzeczywistości jest to gra bardzo zbliżona np. do Mighty No. 9. Rozgrywka w Nefarious polega głownie na skakaniu i pokonywaniu przeszkód oraz, oczywiście, walce. Nasz podopieczny nie jest komandosem dysponującym ogromnym arsenałem. Zamiast tego okłada wrogów pięściami oraz korzysta z granatnika, potrafiącego strzelać różnymi rodzajami pocisków. Starcia z regularnymi wrogami nie są przesadnie trudne; prawdziwe wyzwania czekają na nas podczas walki z bossami, a raczej – w końcu to my jesteśmy bossem! – podczas prób powstrzymania nadciągających z odsieczą herosów, kiedy to zasiadamy za sterami rozmaitych machin zniszczenia.

Kwestie techniczne

Tytuł studia StarBlade ma ładną, dwuwymiarową grafikę, choć nie należy od niej oczekiwać aż tak artystycznych wodotrysków, jak np. w pięknym Rayman Legends. Nefarious może się za to pochwalić zróżnicowanymi lokacjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Nefarious

Klasyfikacja PEGI Nefarious

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
Switch
XONE