Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOXPS2GCN
Okładka NASCAR Thunder 2003 (PC)

NASCAR Thunder 2003

Jedna z najpopularniejszych symulacji sportów samochodowych, która tym razem wzbogaciła się m.in. o nowe opcje w garażu, realistyczne efekty zniszczeń oraz możliwość rozgrywki wieloosobowej do szesnastu graczy.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Okładka NASCAR Thunder 2003 (PC)

data premiery gry:

anulowana

PS2 GCN XBOX

16paź2002

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR Thunder 2003 to kolejna odsłona jednej z najbardziej znanych ścigałek ostatnich lat. Bierzemy udział w tytułowych zawodach z cyklu NASCAR, cieszących się największym powodzeniem na terenie Stanów Zjednoczonych. Podobnie jak wcześniej, za produkcję i wydanie gry odpowiedzialny jest koncern Electronic Arts. Ona sama trafiła na najpopularniejsze modele konsol – PS2, Xbox’a oraz Gamecube’a. Poszczególne edycje prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania. Jedyne różnice dotyczą szczegółowości grafiki. Wersja przeznaczona na konsolę firmy Sony wypada pod tym względem nieco gorzej od swoich konkurentów. Warto natomiast dodać, iż wszystkie edycje gry posiadają rozbudowany multiplayer dla czterech zawodników. Pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie.

Producenci gry NASCAR Thunder 2003 zadbali oczywiście o pełną licencję organizacji zajmującej się prowadzeniem tytułowych zawodów, dzięki czemu można nacieszyć się między innymi prawdziwymi zawodnikami, teamami, czy obiektami sportowymi. Wachlarz dostępnych trybów zabawy jest bardzo zróżnicowany, przy czym najciekawiej prezentuje się oczywiście rozbudowana kariera. Składa się ona w sumie z 20 sezonów, w trakcie trwania których nie tylko bierzemy udział w kolejnych wyścigach, ale i staramy się prowadzić profesjonalny team. W tym celu pozyskujemy nowych sponsorów, dzięki którym możemy sobie pozwolić na prowadzenie badań naukowych, czy też zatrudniamy utalentowanych kierowców, zwiększając tym samym szanse na odniesienie sukcesu.

Drugi ciekawy tryb to Lightning Mode. Składa się on z kilkudziesięciu odrębnych scenariuszy, wzorowanych na akcjach, które miały miejsce w prawdziwych zawodach. W zależności od sytuacji musimy na przykład utrzymać określoną lokatę, czy też wygrać dany wyścig, wykonując kilka ściśle zaplanowanych czynności. Model jazdy stanowi ukłon w stronę realizmu, przy czym NASCAR Thunder 2003 nie jest pełnoprawną symulacją. Opisywana edycja zawiera kilka zupełnie nowych torów. Warto jednocześnie dodać, iż wyścigi rozgrywane są w głównej mierze na obiektach o owalnej strukturze. Istotną rolę odgrywa więc odpowiednie pokonywanie łuków, a także umiejętne korzystanie ze zjazdów do boksu.

Oprawa wizualna NASCAR Thunder 2003 prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Tyczy się to w głównej mierze startujących w zawodach maszyn. Co ciekawe, sportowe bolidy mogą podlegać uszkodzeniom, mającym istotny wpływ na ich zachowanie na trasie. Miłośników prawdziwych zawodów z cyklu NASCAR ucieszy też zapewne spora ilość możliwych do odblokowania bonusów – nietypowych pojazdów, czy też filmików prezentujących poszczególnych zawodników w akcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do NASCAR Thunder 2003

Wymagania wiekowe NASCAR Thunder 2003

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe NASCAR Thunder 2003

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Multi-Tap
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nascar 2005 na PC

wiadomość13 maja 2004

PeCetowi fani gier wyścigowych mają jedno wymaganie: chcą dostać kolejną część serii Nascar na swoją platformę! Tymczasem, zapowiedziany na tegorocznych targach E3 Nascar 2005: Chase For The Cup kierowany jest docelowo jedynie do posiadaczy konsol nowej generacji (PlayStation 2, Xbox oraz GameCube). Zachodni dziennikarze postanowili dokładnie wybadać całą sprawę i okazało się, że Nascar 2005 na PC będzie... Ale trochę później...

“Nadjeżdża” NASCAR Thunder 2004
“Nadjeżdża” NASCAR Thunder 2004

wiadomość12 maja 2003

Korporacja Electronic Arts oficjalnie ujawniła, iż już od jakiegoś czasu pracuje nad kolejną edycją serii popularnych symulacji wyścigów samochodowych, pt. NASCAR Thunder 2004. Rzeczona pozycja zostanie skierowana do wszystkich posiadaczy komputerów typu PC oraz konsol: Sony PSOne i PlayStation 2, a także Microsoft Xbox.

Nowe dema na naszym FTP (27/11/02)

wiadomość27 listopada 2002

Dzisiaj w naszym dziale Pliki obrodziło w ciekawe nowości, tj. demo „NASCAR Thunder 2003” - nowej edycji wyścigowej serii ze stajni EA Sports; nowa, pełna wersja (v.1.4.0) darmowej taktycznej gry akcji „America's Army: Operations” oraz uaktualnienie AA:O z wersji v.1.3.0 do wersji v.1.4.0; nowe, poprawione demo gry „Unreal Tournament 2003” (v.1142) oraz uaktualnione do wersji v.1.2 demo symulatora pinballa – „Attack of the Silver Ball”. Zapraszam do pobierania.

Nascar Thunder 2003 vs Nascar Racing 2002

wiadomość21 października 2002

W Sieci pojawiła się pierwsza recenzja najnowszego dziecka od EA - Nascar Thunder 2003. Została ona napisana na zasadzie porównania do Nascar Racing 2002 i możemy w niej przeczytać zarówno ocenę grafiki, dźwięku, menu jak i walorów symulacyjnych.

PC
PS2
GCN
XBOX