Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3X360PS2
Okładka NASCAR 08 (X360)
OkładkaNASCAR 08 (X360)

NASCAR 08

Kolejna część bardzo popularnej serii gier wyścigowych. Lista nowości na rok 2008 obejmuje między innymi nowe modele pojazdów, czy też bardziej rozbudowany multiplayer, przewidujący zabawę w Sieci.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR 08 Premiera

23lip2007

PS2 X360 PS3

NASCAR 08 jest oczywiście kolejną odsłoną bardzo popularnej serii ścigałek. Zawody z cyklu NASCAR (The National Association for Stock Car Auto Racing) cieszą się największym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych. Przypominają one pod wieloma względami bardziej klasyczne typy wyścigów. Podstawowa różnica polega jednak na tym, iż zawodnicy ścigają się na torach, wśród których przeważają obiekty o owalnej strukturze. Najbardziej więc liczą się stalowe nerwy i zdolność do podejmowania ryzyka, choć należy też zadbać o odpowiednio dopasowane maszyny, gdyż teoretycznie wszyscy zawodnicy mają równe szanse na odniesienie zwycięstwa. Opisywany produkt posiada oczywiście pełną licencję tytułowej organizacji, dzięki czemu można nacieszyć się obecnością prawdziwych zawodników, teamów, czy wreszcie obiektów, na których organizowane są zawody. W grze zawarto najważniejsze grupy wyścigów, czyli NEXTEL Cup, Craftsman Truck Series oraz Busch Series.

Jedna z ciekawszych innowacji dotyczy dodania nowych modeli samochodów, z których poszczególne teamy korzystają w ściśle określonych wyścigach. Bolidy te wymuszone zostały ze względów bezpieczeństwa. Podstawowe różnice polegają między innymi na dodaniu większej kabiny czy większego tylnego spoilera, poprawiającego aerodynamikę całego wozu. W grze, podobnie jak ma to miejsce w rzeczywistości, pojawiły się także bolidy nowego producenta, a mianowicie debiutującej w zawodach z cyklu NASCAR Toyoty. Drobnych modyfikacji doczekały się także niektóre tory, jak chociażby obiekt zlokalizowany w stolicy hazardu, czyli Las Vegas. Zmiany te zostaną jednak dostrzeżone wyłącznie przez największych fanow tego sportu.

Producent przygotował oczywiście złożony tryb kariery, w którym awansuje się na kolejne szczeble i odblokowuje nowe typy zawodów. Gracz musi także zdobywać odpowiednie licencje, ucząc się jednocześnie wykonywania bardzo istotnych manewrów. Jednym z nich jest poruszanie się w tunelu aerodynamicznym, generowanym przez znajdujący się z przodu bolid. Zadbano też o obecność dodatkowych wskaźników, informujących o najważniejszych kwestiach związanych z prowadzeniem wozu. Gracz może oczywiście dokonywać zmiany w ustawieniach bolidu. Przygotowano tu około czterdziestu różnych opcji. NASCAR 08 na wszystkich docelowych platformach sprzętowych posiada też rozbudowane opcje sieciowe.

Bardzo poważnych zmian doczekała się oczywiście oprawa graficzna. Dotyczy to jednak wyłącznie wersji wydanych na PS3 i Xbox’a 360. Edycja stworzona z myślą o posiadaczach PS2 wypada bowiem bardzo podobnie do gry NASCAR 07. Zdecydowanie lepiej wykonano przede wszystkim modele bolidów, które są teraz bardziej szczegółowe. Zadbano też o ładnie wykonane kabiny. Ponadto w grze zawarto bardziej realistyczny model uszkodzeń. Wyścig może być obserwowany z wielu różnych kamer. Przygotowano ponadto ładnie zrealizowane, telewizyjne powtórki.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NASCAR 08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

NASCAR 08 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
PS3
X360