Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3X360PS2
Okładka NASCAR 08 (PS3)

NASCAR 08

Kolejna część bardzo popularnej serii gier wyścigowych. Lista nowości na rok 2008 obejmuje między innymi nowe modele pojazdów, czy też bardziej rozbudowany multiplayer, przewidujący zabawę w Sieci.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Okładka NASCAR 08 (PS3)

data premiery gry:

23lip2007

PS2 PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NASCAR 08 jest oczywiście kolejną odsłoną bardzo popularnej serii ścigałek. Zawody z cyklu NASCAR (The National Association for Stock Car Auto Racing) cieszą się największym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych. Przypominają one pod wieloma względami bardziej klasyczne typy wyścigów. Podstawowa różnica polega jednak na tym, iż zawodnicy ścigają się na torach, wśród których przeważają obiekty o owalnej strukturze. Najbardziej więc liczą się stalowe nerwy i zdolność do podejmowania ryzyka, choć należy też zadbać o odpowiednio dopasowane maszyny, gdyż teoretycznie wszyscy zawodnicy mają równe szanse na odniesienie zwycięstwa. Opisywany produkt posiada oczywiście pełną licencję tytułowej organizacji, dzięki czemu można nacieszyć się obecnością prawdziwych zawodników, teamów, czy wreszcie obiektów, na których organizowane są zawody. W grze zawarto najważniejsze grupy wyścigów, czyli NEXTEL Cup, Craftsman Truck Series oraz Busch Series.

Jedna z ciekawszych innowacji dotyczy dodania nowych modeli samochodów, z których poszczególne teamy korzystają w ściśle określonych wyścigach. Bolidy te wymuszone zostały ze względów bezpieczeństwa. Podstawowe różnice polegają między innymi na dodaniu większej kabiny czy większego tylnego spoilera, poprawiającego aerodynamikę całego wozu. W grze, podobnie jak ma to miejsce w rzeczywistości, pojawiły się także bolidy nowego producenta, a mianowicie debiutującej w zawodach z cyklu NASCAR Toyoty. Drobnych modyfikacji doczekały się także niektóre tory, jak chociażby obiekt zlokalizowany w stolicy hazardu, czyli Las Vegas. Zmiany te zostaną jednak dostrzeżone wyłącznie przez największych fanow tego sportu.

Producent przygotował oczywiście złożony tryb kariery, w którym awansuje się na kolejne szczeble i odblokowuje nowe typy zawodów. Gracz musi także zdobywać odpowiednie licencje, ucząc się jednocześnie wykonywania bardzo istotnych manewrów. Jednym z nich jest poruszanie się w tunelu aerodynamicznym, generowanym przez znajdujący się z przodu bolid. Zadbano też o obecność dodatkowych wskaźników, informujących o najważniejszych kwestiach związanych z prowadzeniem wozu. Gracz może oczywiście dokonywać zmiany w ustawieniach bolidu. Przygotowano tu około czterdziestu różnych opcji. NASCAR 08 na wszystkich docelowych platformach sprzętowych posiada też rozbudowane opcje sieciowe.

Bardzo poważnych zmian doczekała się oczywiście oprawa graficzna. Dotyczy to jednak wyłącznie wersji wydanych na PS3 i Xbox’a 360. Edycja stworzona z myślą o posiadaczach PS2 wypada bowiem bardzo podobnie do gry NASCAR 07. Zdecydowanie lepiej wykonano przede wszystkim modele bolidów, które są teraz bardziej szczegółowe. Zadbano też o ładnie wykonane kabiny. Ponadto w grze zawarto bardziej realistyczny model uszkodzeń. Wyścig może być obserwowany z wielu różnych kamer. Przygotowano ponadto ładnie zrealizowane, telewizyjne powtórki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Gry podobne do NASCAR 08

Klasyfikacja PEGI NASCAR 08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe NASCAR 08

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
NASCAR 09 ogłoszony
NASCAR 09 ogłoszony

wiadomość13 marca 2008

Miłośników wyścigów Nascar z pewnością ucieszy fakt, iż Electronic Arts ogłosiło kilka szczegółów dotyczących oczekiwanej przez fanów tego sportu gry NASCAR 09.

EA otwiera nowe studio, które zajmie się tworzeniem gier z serii NASCAR

wiadomość26 października 2007

Jak donosi serwis LocalTechWire.com, Electronic Arts otwiera nowe studio deweloperskie w Morrisville (Północna Karolina). W założeniu ma zajmować się ono opracowywaniem przyszłych produkcji z serii NASCAR.

Reklamy Microsoftu niebawem w grach EA Sports
Reklamy Microsoftu niebawem w grach EA Sports

wiadomość26 lipca 2007

Tuż po zmianie pracy Petera Moore’a pojawia się kolejna informacja łącząca Microsoft i Electronic Arts. Firmy zawarły porozumienie, na mocy którego EA Sports będzie umieszczało w swoich grach reklamy twórcy systemu operacyjnego Windows.

Demo Nascar 08 debiutuje w ramach usługi Xbox Live Marketplace

wiadomość25 lipca 2007

W ramach usługi Xbox Live Marketplace zadebiutowała kolejna wersja demonstracyjna. Tym razem chodzi tu o niezbyt popularny na naszym kontynencie NASCAR. Czy NASCAR 08 studia EA Sports zmieni tę tendencję?

Znamy listę utworów, jakie usłyszymy w grze NASCAR 08
Znamy listę utworów, jakie usłyszymy w grze NASCAR 08

wiadomość23 lipca 2007

Koncern Electronic Arts, Inc. ujawnił w ubiegły piątek listę utworów, jakie usłyszymy w kolejne odsłonie cyklu NASCAR. Wśród zaakceptowanych piosenek znajdziemy zarówno rockowych wymiataczy, jak i gwiazdy amerykańskiej sceny country.

PS2
PS3
X360