Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka Mystic Pillars (PC)

Mystic Pillars

Mystic Pillars to hybryda gry logicznej i produkcji typu visual novel, w której szukamy sposobu na powstrzymanie suszy trapiącej wspaniałe niegdyś królestwo. W trakcie zabawy rozwiązujemy zagadki polegające na przenoszeniu klejnotów pomiędzy tytułowymi filarami.

Logiczne | fantasy | widok izometryczny | 2D | visual novel | indie

Okładka Mystic Pillars (PC)

data premiery gry:

6lis2019

iOS

4mar2020

PC

2020

AND

Mystic Pillars jest produkcją z pogranicza gier logicznych i pozycji typu visual novel. Tytuł został opracowany przez niezależny indyjski zespół Holy Cow Productions. Gra funkcjonuje również jako Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Mystic Pillars jest tajemniczy podróżnik, który dociera do dotkniętego suszą, fantastycznego królestwa Zampi. Zadaniem protagonisty jest powstrzymanie kataklizmu poprzez zniszczenie tytułowych filarów blokujących dostęp do wody. Niejako przy okazji podróżnik odkrywa, co tak naprawdę sprawiło, że Zampi znalazło się na skraju całkowitego upadku.

Mechanika

W Mystic Pillars akcję ukazano z widoku izometrycznego. W grze czeka na rozwikłanie sto łamigłówek, przedstawionych na mapie świata jako kolumny blokujące wodę w rzece przepływającej przez królestwo. Zagadki polegają na przenoszeniu magicznych klejnotów pomiędzy połączonymi ze sobą filarami; musimy to robić w taki sposób, by na każdej z kolumn znalazła się określona liczba kamieni. Sprawę komplikuje fakt, że w każdej z łamigłówek dysponujemy ograniczoną liczbą ruchów, a jeśli wyczerpiemy ich zapas przed rozwiązaniem danego problemu, musimy przystąpić do wyzwania ponownie. Pomiędzy zagadkami śledzimy przebieg opowieści, oglądając animowane przerywniki filmowe oraz prowadząc rozmowy z mieszkańcami Zampi.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika gry Mystic Pillars jest ręcznie rysowana i prezentuje się przyjemnie dla oka. Zabawie towarzyszy spokojna muzyka, sprzyjająca rozwiązywaniu matematycznych problemów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Mystic Pillars

Wymagania wiekowe Mystic Pillars

12+

Wymagania sprzętowe Mystic Pillars

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz / AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 430 / Radeon HD 5570 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7

PC
AND
iOS