Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS5PS4XONE
Okładka MXGP 2020 (PC)

MXGP 2020

MXGP 2020: The Official Motocross Videogame

MXGP 2020 to szósta część popularnego cyklu motocyklowych gier wyścigowych traktujących o motocrossie (mowa o klasach wyścigowych MXPG i MX2). Za stworzenie gry odpowiedzialne jest doświadczone studio Milestone.

Wyścigi | motocyklowe | motocross | multiplayer

Okładka MXGP 2020 (PC)

producent: Milestone

wydawca: Milestone

wydawca PL: Koch Media Poland

Strona oficjalna

data premiery gry:

16gru2020za 17dni

PC PS4 XONE

14sty2021za 46dni

PS5

MXGP 2020 to szósta odsłona cyklu gier wyścigowych poświęconych motocrossowi. Za opracowaniem tej produkcji stoi włoskie studio Milestone, które posiada bardzo duże doświadczenie w zakresie gier wyścigowych (odpowiada m.in. za takie produkcje, jak Sebastien Loeb Rally Evo, Gravel, MotoGP czy RIDE).

Mechanika

MXGP 2020 korzysta z licencji FIM – Fédération Internationale de Motocyclisme, dzięki której w grze można znaleźć ponad sześćdziesięciu kierowców i blisko dwadzieścia torów znanych z prawdziwego świata (a konkretniej sezonu 2020 klas wyścigowych MXGP i MX2). Gracze mają też możliwość stworzenia własnego bohatera, przy czym wygląd zarówno jego, jak i motoru można dostosować z wykorzystaniem 10 tys. odmiennych przedmiotów – są to licencjonowane rzeczy, należące do ponad stu marek powiązanych z tą dyscypliną sportów motorowych (warto odnotować, że niektóre z nich wpływają też na osiągi pojazdu).

W MXGP 2020 znajdziemy dość zręcznościowy model jazdy, który równocześnie nie jest pozbawiony pewnej dawki realizmu. Gracz musi balansować ciałem kierowcy (np. w trakcie skoków) i zwracać uwagę na zakręty. W grze można znaleźć też system pogodowy, który ma realny wpływ na warunki jazdy.

Tryby gry

W MXGP 2020 możemy grać samotnie albo z innymi. Mamy tu tryb kariery, a także moduł swobodnej jazdy zwany Playground, który pozwala pojeździć na trasie inspirowanej norweskimi fiordami (możemy bawić się zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie trzech innych graczy). Warto odnotować, że tryb wieloosobowy korzysta z dedykowanych serwerów i wykorzystuje funkcję Race Director, która sprawia, że doświadczenie staje się jeszcze ciekawsze (możemy m.in. zmieniać pozycje startowe i przyznawać kary).

MXGP 2020 oferuje również edytor tras, który umożliwia tworzenie własnych map w oparciu o jeden z czterech biomów (równiny, las, kamienisty kanion oraz winnica). Dzięki nowej funkcji Heightmaps możemy w prosty sposób replikować wyzwania charakterystyczne dla prawdziwych tras MX. Efektami swojej pracy można podzielić się z innymi użytkownikami.

Kwestie techniczne

MXGP 2020 posiada atrakcyjną trójwymiarową grafikę. Oprawa charakteryzuje się wysoką szczegółowością, która jest widoczna zarówno w modelach motocykli oraz kierowców, jak i wiarygodnie odwzorowanym i zdywersyfikowanym otoczeniu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe MXGP 2020

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe MXGP 2020

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
  • Windows 8.1 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7-5820K 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza
  • Windows 8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE
PS5