Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4SwitchXONEiOS
Okładka Murder Mystery Machine (PC)
OkładkaMurder Mystery Machine (PC)

Murder Mystery Machine

Epizodyczna gra przygodowa, w której śledzimy losy początkującej detektyw Cassandry Clarke i jej doświadczonego partnera – Nate’a. W Murder Mystery Machine badamy miejsca zbrodni oraz przesłuchujemy świadków i podejrzanych, a zebrane dowody łączymy na specjalnej planszy.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | kryminalne | policyjne | indie | epizodyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Murder Mystery Machine Premiera

19wrz2019

iOS

25sie2021za 21dni

PC PS4 XONE Switch

Murder Mystery Machine jest podzieloną na epizody, detektywistyczną grą przygodową. Produkcja została opracowana przez niezależne amerykańskie studio Blazing Griffin, mające w swoim portfolio takie projekty, jak Distant Star: Revenant Fleet oraz Murderous Pursuits.

Fabuła

Główną bohaterką gry Murder Mystery Machine jest początkująca detektyw Cassandra „CC” Clarke, która rozpoczęła pracę w District Crime Agency (DCA). Protagonistka oraz jej partner – doświadczony śledczy imieniem Nate – otrzymują do rozwiązania sprawę morderstwa lokalnego polityka – Franka Danielsa. Jak się okazuje niedługo później, zabójstwo prominenta, które początkowo wyglądało na nieudany napad, miało zapoczątkować całą serię przestępstw. Próbując rozwikłać ich zagadkę, Cassandra i jej współpracownik odkrywają rządowy spisek i wplątują się w intrygę znacznie większego kalibru.

Mechanika

Na przestrzeni kolejnych epizodów Murder Mystery Machine rozwiązujemy kryminalne zagadki, składające się na wielką sprawę, pełną tajemnic, które należy odkryć i białych plam czekających na wypełnienie. W trakcie zabawy badamy miejsca zbrodni, szukamy poszlak i materiałów dowodowych (co ułatwia nie tylko prezentacja akcji z lotu ptaka, lecz również możliwość swobodnego obracania, zbliżania i oddalania kamery), a także wypytujemy świadków oraz przesłuchujemy podejrzanych o udział w przestępstwach.

W dalszej kolejności zdobyte wskazówki poddajemy skrupulatnej analizie i wiążemy ze sobą na specjalnej planszy. W ten sposób odtwarzamy bieg wydarzeń z miejsc zbrodni, przypisujemy do nich podejrzanych i odkrywamy ich potencjalne motywy, a w konsekwencji – zbliżamy się do odkrycia tożsamości sprawców.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Murder Mystery Machine utrzymano w mrocznej stylistyce noir, charakterystycznej dla detektywistycznych opowieści.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Murder Mystery Machine: 12+

Murder Mystery Machine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-6100 3.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch
iOS