Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONESwitchPS4
Okładka Mugsters (PC)

Mugsters

Hybryda przygodówki i dynamicznej gry akcji, w której wcielamy się w rolę śmiałka ratującego ludzi zniewolonych przez najeźdźców z kosmosu.

Akcji | widok izometryczny | elementy przygodowe | kooperacja | przygodowe gry akcji | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Mugsters (PC)

producent: Reinkout

wydawca: Team17

Strona oficjalna

data premiery gry:

17lip2018

PC PS4 XONE Switch

Mugsters jest przygodową grą akcji opracowaną przez jednoosobowe studio Reinkout, założone przez niezależnego fińskiego dewelopera Riku Tamminena; jej wydaniem zajęła się natomiast firma Team17. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, PS4 i XONE.

Fabuła

Mugsters opowiada o inwazji obcej cywilizacji, która podbiła błękitną planetę i uczyniła z ludzi swoich niewolników. Gracz wciela się w bohatera będącego ostatnią nadzieją ludzkości – tylko on wie, w jaki sposób pomóc odzyskać wolność zniewolonym ziemianom i raz na zawsze rozprawić się z najeźdźcami.

Mechanika

W Mugsters na platformie PC, PS4 i XONE akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane etapy o otwartej strukturze, na których roi się nie tylko od dybiących na nas przeciwników, lecz także od rozmaitych niebezpieczeństw. Czyhają na nas przede wszystkim pułapki pokroju wieżyczek strzelniczych lub zabójczych promieni emitowanych przez latające spodki. By uratować określoną liczbę ludzi (co jest warunkiem koniecznym do otrzymania dostępu do kolejnego poziomu), bohater musi nie tylko unikać zagrożeń i rozprawiać się z oponentami – niekiedy popchnięcie akcji do przodu wymaga rozwikłania zagadki środowiskowej.

Po obszernych mapach poruszamy na piechotę lub za sterami jednego z ponad trzydziestu pojazdów – na liście znalazły się samochody, samoloty, balony, a nawet rakiety. Zarówno w starciach z adwersarzami, jak i w trakcie rozwiązywania łamigłówek nadrzędną rolę odgrywa zaawansowana fizyka. Przykładowo, z grupą nieprzyjaciół można się rozprawić poprzez zepchnięcie na nią wybuchającej beczki, z kolei dostanie się w trudno dostępne miejsca umożliwiają skocznie – konieczne jest jednak dostosowanie szybkości, z jaką pędzimy, do odległości, którą musimy pokonać w powietrzu. Dopełnieniem tego wszystkiego jest podatne na zniszczenia środowisko.

Tryby gry

Mugsters opracowano w taki sposób, by poszczególne etapy można było ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza, w ramach trybu współpracy na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Mugsters prezentuje się przyzwoicie, nawet pomimo swojej prostoty – niemała w tym zasługa kreskówkowej stylistyki oraz bogatej kolorystyki; podobać się może także wpadający w ucho, dynamiczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Mugsters

Klasyfikacja PEGI Mugsters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mugsters

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Phenom II X2 550 3.1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch