Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2X360
Okładka Moto GP '07 (PC)

Moto GP '07

MotoGP '07

Kolejna odsłona bardzo popularnej serii wyścigów motocyklowych. Tak jak w przypadku kontynuacji dobrze przyjętego i cenionego produktu, tak i tu mamy do czynienia z aktualizacją stałych opcji i dodaniem kilku nowych elementów.

Wyścigi

Okładka Moto GP '07 (PC)

producent: Climax Studios

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

24sie2007

X360 PS2

28wrz2007

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Moto GP’07 to kolejna odsłona bardzo popularnej serii wyścigów motocyklowych. Najczęściej w przypadku kontynuacji dobrze przyjętego i cenionego produktu mamy do czynienia z aktualizacją stałych opcji i dodaniem kilku nowych elementów. Nie inaczej postąpili programiści ze studia developerskiego Climax.

Nie zmieniła się oczywiście główna zasada – w dalszym ciągu rywalizujemy w motocyklowym Grand Prix. Jako że startujemy w nowym sezonie nie mogło zabraknąć całego mnóstwa aktualizacji. Pojawia się odświeżona lista autentycznych zawodników (włącznie ze światową czołówką), maszyn i oczywiście torów (np. tor Misano). Dla maniaków dłubania przy szczegółach przeznaczono rozszerzone opcje pozwalające modyfikować parametry motocykli i prowadzących je kierowców. Trzeba też wspomnieć o absolutnym debiucie – po raz pierwszy w historii serii Moto GP pojawia się nowa kategoria maszyn o pojemności 800 centymetrów sześciennych.

Spore zmiany zaszły także w zakresie rozwiązań graficznych. Najnowsza odsłona imponuje wyglądem, niejednokrotnie twórcom udaje się uzyskać specyficzny klimat (na przykład podczas jazdy o zmroku, przy przyciemnionych światłach). W Moto GP’07 mamy także do czynienia z trójwymiarową publicznością. Co więcej, obserwatorzy wyścigów są interaktywni w większym stopniu niż miało to miejsce w poprzednich odsłonach. Możemy więc zaobserwować kibiców, którzy przyjaźnie machają rękami, z kolei inni mogą nas oślepić fleszem aparatu fotograficznego.

Koniecznie trzeba też wspomnieć o reakcji twórców tytułu na krytykę ze strony graczy. Wiele osób narzekało na zbyt wysoki poziom trudności (szczególnie dotyczy to mniej zawansowanych osób, które często kończyły wyścig kraksą). Programiści z Climax obniżyli nieco wymagania dotyczące prowadzenia maszyny, co skutkuje na przykład łatwiejszym wchodzeniem w zakręty. Inaczej też zachowują się kierowani przez sztuczną inteligencję rywale: starają się unikać kolizji z nami i nie poruszają się tak agresywnie jak dotychczas.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 886 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Moto GP '07

Klasyfikacja PEGI Moto GP '07

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MotoGP '07

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
Moto GP '07 - recenzja gry
Moto GP '07 - recenzja gry

Recenzja 4 października 2007, 11:28

Dla entuzjasty wyścigów motocyklowych Moto GP najważniejszą informacją będzie jednak to, iż omawiana gra posiada pełną licencję, opiewającą na bieżący sezon. Oznacza to między innymi możliwość wcielenia się w każdego spośród startujących w tych zawodach motocyklistów. W trybie mistrzostw nie przewidziano bowiem możliwości utworzenia anonimowej postaci. Jest to jednak w pełni zrozumiałe. Sezon wyścigowy, podobnie jak w rzeczywistości, składa się z osiemnastu startów. Nowością jest Grand Prix San Marino, rozgrywane na torze Misano. W grze nie mogło także zabraknąć motocykli z silnikami o pojemności 800 centymetrów sześciennych. W obecnym sezonie maszyny te wywołały już sporo kontrowersji, gdyż pomimo mniejszej mocy, dosiadający ich motocyliści potrafią wykręcać lepsze czasy. Dzieje się tak między innymi za sprawą wyższych prędkości utrzymywanych na zakrętach oraz możliwości późniejszego używania hamulców. Pomimo arcade’owego stylu rozgrywki, producent zachował oczywiście zasady rozgrywania prawdziwych wyścigów. Przed właściwymi zawodami przystępujemy więc do treningów i kwalifikacji. Zdobyte punkty podliczane są natomiast do ogólnej klasyfikacji.

PC
X360
PS2