Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2X360
Okładka Moto GP '07 (PC)
OkładkaMoto GP '07 (PC)

Moto GP '07

MotoGP '07

Kolejna odsłona bardzo popularnej serii wyścigów motocyklowych. Tak jak w przypadku kontynuacji dobrze przyjętego i cenionego produktu, tak i tu mamy do czynienia z aktualizacją stałych opcji i dodaniem kilku nowych elementów.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Moto GP '07 Premiera

24sie2007

PS2 X360

28wrz2007

PC

producent: Climax Studios wydawca: THQ Inc. wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Moto GP '07

Fuel

MX vs. ATV Reflex

Pure

Moto GP’07 to kolejna odsłona bardzo popularnej serii wyścigów motocyklowych. Najczęściej w przypadku kontynuacji dobrze przyjętego i cenionego produktu mamy do czynienia z aktualizacją stałych opcji i dodaniem kilku nowych elementów. Nie inaczej postąpili programiści ze studia developerskiego Climax.

Nie zmieniła się oczywiście główna zasada – w dalszym ciągu rywalizujemy w motocyklowym Grand Prix. Jako że startujemy w nowym sezonie nie mogło zabraknąć całego mnóstwa aktualizacji. Pojawia się odświeżona lista autentycznych zawodników (włącznie ze światową czołówką), maszyn i oczywiście torów (np. tor Misano). Dla maniaków dłubania przy szczegółach przeznaczono rozszerzone opcje pozwalające modyfikować parametry motocykli i prowadzących je kierowców. Trzeba też wspomnieć o absolutnym debiucie – po raz pierwszy w historii serii Moto GP pojawia się nowa kategoria maszyn o pojemności 800 centymetrów sześciennych.

Spore zmiany zaszły także w zakresie rozwiązań graficznych. Najnowsza odsłona imponuje wyglądem, niejednokrotnie twórcom udaje się uzyskać specyficzny klimat (na przykład podczas jazdy o zmroku, przy przyciemnionych światłach). W Moto GP’07 mamy także do czynienia z trójwymiarową publicznością. Co więcej, obserwatorzy wyścigów są interaktywni w większym stopniu niż miało to miejsce w poprzednich odsłonach. Możemy więc zaobserwować kibiców, którzy przyjaźnie machają rękami, z kolei inni mogą nas oślepić fleszem aparatu fotograficznego.

Koniecznie trzeba też wspomnieć o reakcji twórców tytułu na krytykę ze strony graczy. Wiele osób narzekało na zbyt wysoki poziom trudności (szczególnie dotyczy to mniej zawansowanych osób, które często kończyły wyścig kraksą). Programiści z Climax obniżyli nieco wymagania dotyczące prowadzenia maszyny, co skutkuje na przykład łatwiejszym wchodzeniem w zakręty. Inaczej też zachowują się kierowani przez sztuczną inteligencję rywale: starają się unikać kolizji z nami i nie poruszają się tak agresywnie jak dotychczas.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 895 głosów czytelników.

Moto GP '07 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Moto GP '07

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

MotoGP '07 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PC
X360
PS2