Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSANDSwitch
Okładka Mordheim: Warband Skirmish (iOS)

Mordheim: Warband Skirmish

Wieloosobowe, taktyczne RPG osadzone w uniwersum Warhammera. Mordheim: Warband Skirmish zabiera graczy do tytułowego miasta Mordheim na pięćset lat przed wydarzeniami z głównej linii fabularnej Warhammera.

RPG | fantasy | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | multiplayer | Warhammer

Okładka Mordheim: Warband Skirmish (iOS)

data premiery gry:

17mar2017

iOS

5kwi2017

AND

26lis2018

Switch

Mordheim: Warband Skirmish jest taktyczną grą RPG, opracowaną z myślą o multiplayerowej rozgrywce przez studio Legendary Games.

Fabuła

Mordheim: Warband Skirmish przenosi graczy do uniwersum Warhammer Fantasy, a dokładnie – na teren miasta Mordheim, będącego miejscem akcji figurkowej gry bitewnej, wydanej w 1999 roku przez firmę Games Workshop. Podobnie jak miało to miejsce w oryginale, akcja opisywanej produkcji toczy się na pięćset lat przed wydarzeniami z podstawowej linii fabularnej Warhammera.

Niedługo po tym, jak w tytułową osadę uderzyła kometa, przynosząc ze sobą kosztowny minerał zwany Wyrdstone, miejsce to stało się areną walk zróżnicowanych frakcji, jakie toczą między sobą krwawe boje o każdy fragment cennego kruszcu. Gracz dołącza do konfliktu, prowadząc do boju własnoręcznie skomponowaną drużynę śmiałków grasujących na ulicach Mordheim.

Mechanika

W Mordheim: Warband Skirmish akcję ukazano w widoku izometrycznym. Przed rozpoczęciem zabawy rekrutujemy najemników reprezentujących określone ugrupowanie – do naszej dyspozycji oddano szereg charakterystycznych frakcji, na czele ze Skavenami, Reiklanderami i Middenheimerami, z których część jest dostępna w formie płatnych dodatków.

Rozgrywka polega na eksploracji mniej lub bardziej rozległych poziomów i walce z napotkanymi przeciwnikami, a także na pozyskiwaniu wyżej wspomnianego minerału. Starcia toczą się w trybie turowym, a ich przebieg zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji gracza – nic nie stoi na przeszkodzie, by kontrolować skrytobójców atakujących z ukrycia, strzelców preferujących trzymanie przeciwników na dystans czy wojowników walczących w zwarciu. Warto jednak mieć na uwadze, że śmierć ma tutaj charakter permanentny, a poległych lub rannych awanturników musimy zastępować nowymi, zatrudnianymi przez nas w toku przygody.

Istotną rolę odgrywa rozwój postaci – w miarę czynionych postępów zdobywamy zarówno coraz lepszy ekwipunek, jak i nowe umiejętności bojowe, w które możemy wyposażyć poszczególnych śmiałków.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Mordheim: Warband Skirmish prezentuje przeciętny poziom wykonania. Podobać się może natomiast klimatyczna, wpadająca w ucho muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Mordheim: Warband Skirmish

12+

Wymagania sprzętowe Mordheim: Warband Skirmish

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND
Switch