Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Monstrum 2 (PC)

Monstrum 2 PC

Monstrum II

Kontynuacja wydanego w 2015 roku survival horroru, w przeciwieństwie do pierwowzoru nastawiona na rozgrywkę wieloosobową. Część graczy stara się uciec z morskiej fortecy, podczas gdy reszta poluje na nich jako tytułowe monstra. Za produkcję odpowiada Team Junkfish.

Akcji | FPP | survival horror | roguelike | horror | multiplayer | indie

PC Windows
Okładka Monstrum 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23stycznia2021

Open Beta

Koniec 24 stycznia. Dostępna na Steamie.

28stycznia2021

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monstrum II jest kontynuacją wydanego w 2015 roku survival horroru pt. Monstrum. W czasie zabawy gracz musi uciec z miejsca opanowanego przez potwora. W przeciwieństwie do poprzedniej części, gra przeznaczona jest do zabawy w trybie multiplayer. Za produkcję odpowiada studio Team Junkfish.

Fabuła

Akcja Monstrum II dzieje się w opuszczonej, morskiej fortecy, w której odbywają się tajemnicze eksperymenty. Ich owocem jest tytułowe monstrum. Zadaniem grupy graczy jest unikanie potwora i ucieczka z tego mrocznego miejsca.

Mechanika

Monstrum II jest pierwszoosobowym survival horrorem. Produkcja ponownie kładzie nacisk na losowość rozgrywki: morska forteca składa się z generowanych proceduralnie pomieszczeń i korytarzy. Zadaniem czteroosobowej grupy graczy jest przetrwanie konfrontacji z potworem, który grasuje po placówce. Piąty uczestnik zabawy obejmuje kontrolę nad kreaturą.

Można zdecydować się na dwie taktyki – kooperację z pozostałymi ocalałymi lub samotną walkę. Z racji tego, że nie da się zabić potwora, należy za wszelką cenę unikać wykrycia. W tym celu można wykorzystać kryjówki i przedmioty odwracające uwagę. Dodatkowo jeśli współpracuje się resztą graczy, można niszczyć lub wspinać się na różne obiekty. Dzięki temu można znaleźć ukryte przejścia oraz pozyskać sprzęt, który pomoże w uciecze.

Tryby gry

Monstrum II oferuje zabawę tylko w trybie multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 5  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monstrum 2

16+