Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Mister Slime (NDS)

Mister Slime NDS

Zręcznościówka dla najmłodszych graczy, w której przejmujemy kontrolę nad zabawnie wyglądającym stworkiem, pokonując czterdzieści zróżnicowanych plansz.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Mister Slime (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

13maja2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mr. Slime to przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach konsoli DS prosta zręcznościówka, w której gracz przejmuje kontrolę nad zabawnym stworkiem, pokonując ciekawie zaprojektowane plansze. Opisywana gra opracowana została przez francuską firmę Lexis Numérique, mającą już na swoim koncie wiele propozycji dla dzieci (m.in. pierwszą część Horsez i serię Pippa Funnell).

Gracz wciela się w postać tytułowego pana Slime’a i wyrusza na ratunek mieszkańcom swojej wioski, którzy są nieustannie nękani przez wrogo nastawionych Axonów. Tryb dla pojedynczego gracza oferuje pięć zróżnicowanych światów, między innymi tereny leśne czy obszary pokryte lawą. Na każdy ze światów przypada osiem etapów, co w sumie daje czterdzieści poziomów.

Opisywana gra wyróżnia się bardzo ciekawym modelem sterowania. Główny bohater obdarzony jest długimi kończynami, które musi umiejętnie przyczepiać do znajdujących się w otoczeniu interaktywnych punktów. Czynności te wykonuje się poprzez używanie ekranu dotykowego, a mianowicie klikając na punkcie zaczepu, do którego Slime ma się przykleić, a następnie przeciągając kursor w to miejsce celem rozciągnięcia jednej z jego kończyn.

Rozgrywka jest wzbogacana między innymi modułem rozpoznawania rysowanych przez gracza kształtów. Ponadto przewidziano opcję dmuchania w mikrofon konsoli. Może to pozwolić głównemu bohaterowi na przedostanie się w pozornie niedostępne miejsce czy zaowocować obdarzeniem go dodatkowym zapasem tlenu podczas przebywania pod wodą. Slime napotyka na swojej drodze przeciwników oraz pułapki, których za wszelką cenę musi unikać. Producent przygotował około czterdziestu rodzajów tego typu mechanizmów.

Akcja, podobnie jak w klasycznych dwuwymiarowych platformówkach, obserwowana jest z boku. Właściwa rozgrywka wyświetlana jest na dolnym ekranie konsoli. Górny ekran służy zaś między innymi do wyświetlania informacji na temat zdrowia Slime’a czy ilości zdobytych punktów. Zmagania mogą być prowadzone w pojedynkę lub z udziałem drugiego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Mister Slime

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Mister Slime trafi na konsolę NDS
Mister Slime trafi na konsolę NDS

wiadomość5 marca 2008

Młodsi posiadacze konsolki Nintendo DS będą w siódmym niebie. Zaledwie wczoraj zapowiadaliśmy nową grę z SpongeBobem Kanciastoportym w roli głównej, a dziś zaanonsowano kolejną pozycję dla najmłodszych.