Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONEPCPS4
Okładka Minimal Affect (XONE)
OkładkaMinimal Affect (XONE)

Minimal Affect

Gra RPG będąca parodią serii Mass Effect. W Minimal Affect wcielamy się w komandora Creeda – dowódcę statku kosmicznego Balding Eagle, który przemierza Drogę Mleczną, próbując rozprawić się z wielkim niebezpieczeństwem zagrażającym całej galaktyce.

RPG | TPP | science fiction | kosmiczne | humorystyczne | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Minimal Affect Premiera

gru2021

PC PS4 XONE

Gry podobne do Minimal Affect

Fallout 4

Mass Effect: Andromeda

The Outer Worlds

Minimal Affect to humorystyczna gra RPG akcji, opracowana przez studio Toadman Interactive, znane między innymi z pokrewnego gatunkowo Immortal: Unchained. Produkcja stanowi parodię gatunku space opera, zwłaszcza trzech pierwszych odsłon cyklu Mass Effect, co jest widoczne zarówno w warstwie fabularnej, sylwetce głównego bohatera oraz aparycji jego towarzyszy, jak i w mechanice rozgrywki.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Minimal Affect jest Komandor Creed, czyli dowódca należącego do Gwiezdnego Przymierza statku kosmicznego znanego jako Balding Eagle (Łysiejący Orzeł). Protagonista musi stawić czoła niebezpieczeństwu zagrażającemu całej galaktyce. Na szczęście nie jest sam, gdyż towarzyszy mu wierna załoga jego okrętu. Wśród jej członków znajdziemy będącego humanoidalnym insektem inżyniera imieniem Larry, zapatrzonego w swój przenośny komputer Redshirta oraz władającą psioniką K’iarę będącą przedstawicielką antycznej rasy.

Mechanika

W Minimal Affect akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Wykonując zadania, wśród których znajdziemy zarówno misje popychające fabułę do przodu, jak i liczne zlecenia poboczne, przemierzamy Drogę Mleczną, odwiedzając różnorodne, barwne lokacje. Na każdą misję możemy zabrać maksymalnie dwójkę towarzyszy, a w realizacji stawianych przed nami celów przeszkadzają nam liczni oponenci.

Podczas dynamicznych starć, które stanowią ważny element rozgrywki, robimy użytek nie tylko z broni palnej (w trakcie wymiany ognia należy wykorzystywać gęsto rozrzucone osłony), lecz również z rozmaitych futurystycznych gadżetów oraz umiejętności bohatera. W miarę postępów Creed i jego towarzysze zwiększają swój potencjał bojowy – rosną w siłę, zdobywając punkty doświadczenia i awansując na kolejne poziomy, a także zdobywając coraz lepsze wyposażenie.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Minimal Affect została wykonana w technice cel-shading. Postacie i elementy otoczenia pociągnięto grubą komiksową kreską, a całość utrzymano w bogatej kolorystyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Minimal Affect: 16+

PC
PS4
XONE