Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Midnight Nowhere (PC)

Midnight Nowhere PC

Midnight Nowhere to utrzymana w konwencji horroru przygodówka, stworzona przez ekipę deweloperską studia Saturn Plus. Akcja gry osadzona została w niewielkim miasteczku, w którym grasuje seryjny morderca.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Midnight Nowhere (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19marca2004

10sierpnia2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra przygodowa zrealizowana w konwencji horroru. Akcja Midnight Nowhere przenosi graczy do małego miasteczka, w którym grasuje niebezpieczny maniak zabójca. Okrutne morderstwa rodem z najgorszego horroru to codzienność. Każdego dnia znajdowane są nowe ofiary, a policja, a nawet wojsko, które otoczyło kordonem miasto, są bezradne. Przestępca jest nieuchwytny. Bohater gry nagle budzi się w kostnicy i nie pamięta jak się tu z nalazł i co tu robił. Nie pamięta całego ostatniego dnia. Pozostaje pytanie co się stało? Odpowiedzieć na nie musi gracz. Akcja gry przepełniona jest atmosferą horroru i grozy. Na graczy czeka ciekawa fabuła (60 różnych lokacji) oraz szereg skomplikowanych zagadek do rozwiązania, w tym i ta największa – kto stoi za okrutnymi morderstwami. Midnight Nowhere posiada całkowicie trójwymiarową oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Midnight Nowhere

Klasyfikacja PEGI Midnight Nowhere

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Midnight Nowhere

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 8MB
  • 1GB HDD
Midnight Nowhere - recenzja gry
Midnight Nowhere - recenzja gry

Recenzja 14 stycznia 2005, 14:20

Taką powinien mieć nazwę interfejs użyty w Midnight Nowhere. Kursor (teoretycznie) automatycznie dostosowuje się do domyślnej akcji związanej z przedmiotem czy osobą, ale często zdarza mu się głupieć i musimy mu pomóc klikając na odpowiednią ikonę w menu (zobacz, rozmawiaj, podnieś, użyj). Na dodatek, w niektórych momentach dochodzi czasem do dość absurdalnych sytuacji. Żeby przeszukać leżące ciało musimy najpierw mu się przyjrzeć, aby nasz bohater dostrzegł interesujące go szczegóły, potem podnosimy przedmioty, które zauważyliśmy. Następnie powinniśmy zmienić kursor na tryb używania i niezwykle dokładnie „obklikać” postać lub rzecz, aby być pewnym, że zabraliśmy już wszystko, czego potrzebujemy. To jeszcze nie koniec niespodzianek – znalazłem truposza z pistoletem w ręku, dokładnie go obejrzałem i obszukałem, próbując wyciągnąć pistolet z dłoni – z marnym skutkiem. Jakimś cudem udało mi się przewrócić zwłoki, dopiero wtedy mogłem zabrać pistolet. Drobne problemy pojawiają się także przy przeglądaniu zawartości w kieszeni oraz przy łączeniu przedmiotów.