Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Metalheart: Replicants Rampage (PC)

Metalheart: Replicants Rampage PC

Gra należąca do gatunku cRPG i osadzona w futurystycznym, cyberpunkowym świecie.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Metalheart: Replicants Rampage (PC)

producent: Numlock Software

wydawca: Akella

wydawca PL: Nicolas Games

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lipca2005

5października2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra należąca do gatunku cRPG i osadzona w futurystycznym, cyberpunkowym świecie. Autorzy przyznają, iż podczas jej produkcji wzorowali się na papierowym RPG o tytule Shadowrun, oraz takich grach Deus Ex, Syndicate i Fallout, dlatego też znajdziemy w niej dużo elementów znanych z tych właśnie produkcji. Fabuła zawiązuje się w chwili, gdy dwójka głównych bohaterów (twardy kapitan Lanthan i jego inteligentna towarzyszka Cheris) rozbija się na niegościnnej, odległej planecie i opowiada o tym jak próbują na niej przetrwać..., a przy okazji ratują świat...

Główna oś fabuły jest liniowa, ale twórcy postarali się o wiele ciekawych zwrotów akcji, zaimplementowali też w grze system losowo generowanych questów. Prócz początkowych dwóch postaci gracz może dołączyć do prowadzonej drużyny kolejne cztery osoby (maksymalnie sześć osób w teamie), które mogą być zarówno tytułowymi replikantami, jak i cyborgami, mutantami bądź nomadami. Oczywiście rasy te różnią się znacznie od siebie i przedstawiciel każdej z nich posiada jakieś szczególne umiejętności, np. cyborgi nie mają sobie równych w walce, mutanci są ekspertami w leczeniu, a nomadzi potrafią się doskonale kamuflować. Tylko od gracza zależy, czy będzie chciał z konkretnymi rasami walczyć, czy też zdecyduje się być ich sojusznikiem. Taki wybór ma oczywiście wpływ na przebieg gry, bowiem wrogo nastawione do głównych bohaterów postaci z pewnością nie pomogą im w podróży, nie zlecą zadań do wykonania itp.

Naturalnie prowadzone przez gracza postaci rozwijają się w trakcie gry - za pokonanie wrogów i wykonanie różnych zadań otrzymują punkty doświadczenia, dzięki którym mogą awansować na kolejne poziomy. Każdy bohater jest opisywany przez szesnaście cech (siłę, zręczność, inteligencję, etc.), które wpływają na to, jak radzi sobie w konkretnych sytuacjach. Na zdolności postaci mają również wpływ implanty (400 rodzajów), które można zdobyć i wykorzystać – niektóre zwiększają umiejętności bojowe, inne pozwalają się teleportować itd. Należy jednak pamiętać o tym, że implanty to nie ubranie i nie da się ich błyskawicznie zakładać oraz ściągać – konieczne jest znalezienie osoby, która się na tym zna i potrafi je prawidłowo „zainstalować” w ciele.

W trakcie podróży bohaterowie zwiedzają blisko 70 różnych lokacji, pomiędzy którymi można poruszać się przy pomocy mapy świata. Dodatkowo pojawiają się tu również losowe lokacje, gdy drużyna zostanie zaatakowana w trakcie wyprawy. Kiedy tylko dochodzi do walki, gra przechodzi w turowy system potyczek, dzięki czemu można odpowiednio planować swoje posunięcia. Każdy bohater otrzymuje wtedy odpowiednią ilość punktów akcji i od gracza zależy, w jaki sposób tę pulę zużyje. Postać może więc skorzystać z jednego z 60 rodzajów broni i zaatakować wroga, schować się, uciec, etc. Generalnie cały system walki mocno przypomina ten znany z gry Jagged Alliance. Autorzy postarali się jednak odpowiednio zbalansować grę, więc nie ogranicza się ona jedynie do walki, równie ważną rolę pełni tu dyplomacja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Metalheart: Replicants Rampage

Klasyfikacja PEGI Metalheart: Replicants Rampage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metalheart: Replicants Rampage

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Metalheart: Replicants Rampage - zapowiedź
Metalheart: Replicants Rampage - zapowiedź

Przed premierą 25 sierpnia 2004, 14:05

Na graczy czekają na questy zarówno związane bezpośrednio z fabułą gry jak i questy losowe, generator jest ponoć w stanie stworzyć ok. 14 000 różnych kombinacji, jednak nie ma co się zbytnio z tego powodu radować, gdyż wiemy, że losowe zadania ograniczają się do ochrony, odszukania lub do eksterminacji jakiejś postaci i przyniesienia przedmiotu, który miała przy sobie. Do przemieszczania się po Protionie posłuży nam mapa świata (podobnie jak w Falloucie), podczas gry odwiedzimy ok. 70 lokacji.