Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWWW
Okładka ManagerZone (WWW)
OkładkaManagerZone (WWW)

ManagerZone WWW

Przeglądarkowa gra menadżerska, która w odróżnieniu od konkurencyjnych tytułów oferuje możliwość poprowadzenia zarówno drużyny piłkarskiej, jak i hokejowej. Sednem rozgrywki jest dbanie o wszystkie aspekty funkcjonowania klubu oraz uczestnictwo w różnego rozgrywkach.

Sportowe | manager | hokej | zagraj za darmo | piłka nożna | przeglądarkowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ManagerZone Premiera WWW

23września2001

producent: Power Challenge AB wydawca: Power Challenge AB Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

ManagerZone to przeglądarkowa gra menadżerska, opracowana i rozwijana od 2001 roku przez szwedzką firmę Power Challenge AB. Cechą charakterystyczną gry, odróżniającą ją od konkurencyjnych tytułów na rynku jest fakt, że w Manager Zone w ramach jednej i tej samej gry, użytkownicy mają możliwość poprowadzenia zarówno drużyny piłkarskiej, jak i hokejowej. W obu przypadkach, rozgrywka podporządkowana jest tej samej mechanice, ale uwzględnia wszystkie charakterystyczne elementy wybranej dyscypliny sportu.

Jak w każdej grze menadżerskiej, celem każdego z graczy jest zadbanie o wszelkie aspekty funkcjonowania prowadzonego zespołu piłkarskiego bądź hokejowego. W porównaniu z większością konkurencyjnych menadżerów, stopień złożoności rozgrywki został jednak bardzo rozbudowany. Do naszych obowiązków należy m.in. dbanie o skład zespołu i taktykę na kolejne spotkania, organizacja treningów, monitoring rynku transferowego, dbanie o szkółkę juniorską, a także zarządzanie personelem klubu. Ważnym elementem działań każdego menadżera jest także rozbudowa stadionowej infrastruktury oraz dbanie o kondycję finansową klubu.

Przystępując do rozgrywki otrzymujemy do dyspozycji zespół, składający się z 19 graczy, kwotę 100 tysięcy Euro oraz stadion, który w trakcie rozgrywki możemy rozbudowywać. Dochody w grze pochodzą z kilku różnych źródeł, w tym z umów sponsorskich, przychodów z biletów, a także awansu bądź sprzedaży zawodników. Cechą charakterystyczną ManagerZone jest fakt, że gra nie oferuje jednej, sprawdzonej drogi do sukcesu. Gracze mogą skupić się na szkoleniu i zbieraniu doświadczenia w grupie juniorów U18, U21 i U23 lub od razu rzucić się na głęboką wodę, sprawując pieczę nad pierwszą drużyną.

W grze rywalizacja toczy się w ligach, przypisanych odgórnie do danego kraju. Użytkownicy z państw nie posiadających swojego odpowiednika w grze, przypisani są do fikcyjnego państwa MZ. Sezon ligowy trwa 13 tygodni, podczas których gracze biorą udział zarówno w meczach towarzyskich i ligowych, jak i szeregu rozgrywek pucharowych, włącznie z Pucharem Mistrzów, dedykowanym najlepszym drużynom z poszczególnych państw. Oprócz z góry narzuconego terminarza rozgrywek, każdy z uczestników zabawy może stworzyć własne rozgrywki ligowe, bądź pucharowe (np. Turniej Miast, skupiający wszystkich menadżerów z danego miasta). Regularnie toczone są także potyczki w stworzonej przez samych graczy Lidze Klanów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe ManagerZone: Odpowiednia dla każdego wieku.