Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPS4PC
Okładka Maitetsu: Pure Station (Switch)
OkładkaMaitetsu: Pure Station (Switch)

Maitetsu: Pure Station

Maitetsu to klasyczna gra przygodowa typu visual novel, w której staramy się pomóc japońskiemu miasteczku w odbudowie jego ekonomii, wykorzystując do tego m.in. nieczynną linię kolejową.

Przygodowe | science fiction | pociągi | 2D | visual novel | transport | alternatywna historia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Maitetsu: Pure Station Premiera

21wrz2018

PC

15sty2020

PS4

16sty2020

Switch

producent: Lose wydawca: Sekai Project Strona oficjalna

Gry podobne do Maitetsu: Pure Station

Clannad

Steins;Gate Elite

Song of Memories

Maitetsu: Pure Station to klasyczna gra przygodowa typu visual novel, której akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji współczesnej Japonii. Deweloperem tytułu jest uznane i nagradzane studio Lose, zajmujące się produkcją wysokiej jakości dwuwymiarowych visual novel. Pure Station to ulepszona wersja gry Maitetsu, wydanej pierwotnie w 2016 roku na PC w Japonii.

Fabuła

Akcja Maitetsu: Pure Station rozgrywa się w alternatywnej wersji współczesnej Japonii o nazwie Hinomoto. Gracze wcielają się w młodego mężczyznę o imieniu Sotetsu, który niedawno zakończył naukę w szkole wyższej i postanowił wrócić do rodzinnego miasteczka Ohitoyo. Sotetsu ocalał jako dziecko z wypadku kolejowego, w którym zginęli jego biologiczni rodzice. Osieroconego chłopca przygarnęła majętna rodzina Migata, której głowa i równocześnie przybrany dziadek niedawno zmarł, pozostawiając po sobie niespodziewany spadek. Jest nią stara lokomotywa parowa, której towarzyszy humanoidalny automaton w postaci młodej dziewczyny o imieniu Hachiroku. Roboty, takie jak Hachiroku, określane są w świecie Maitetsu wspólnym mianem Raillord. Wszystkie pociągi kursujące po kraju posiadały je na swoim wyposażeniu. Pomagały one maszyniście w obsłudze składu kolejowego, a także pełniły rolę swoistego komputera pokładowego.

Odziedziczony spadek to nie jedyny problem, jaki czeka na Sotetsu w Ohitoyo. Niektórzy mieszkańcy miasteczka chcą, by postawić w nim nowoczesną fabrykę niewielkich samolotów o nazwie Aircra. Mają w ten sposób nadzieję na tchnięcie nowego życia w podupadły region. Bohater jest jednak przeciwny temu pomysłowi, bojąc się, że uzależnienie się miejscowości od kaprysów dużego pracodawcy będzie niosło ze sobą opłakane skutki. Dlatego przyłącza się do ruchu protestacyjnego, którego jednym z członków jest miłośnik lokalnej kolei, również będący w posiadaniu prywatnego pociągu. W trakcie gry Sotetsu wraz z nowymi przyjaciółmi oraz Hachiroku będzie starał się znaleźć sposób na ożywienie ekonomii rodzinnego miasta, szukając alternatywnych dróg jego rozwoju. Kluczowym elementem tego zadania okaże się wznowienie pracy zamkniętej lokalnej sieci kolejowej.

Mechanika

Zabawa przebiega w sposób właściwy klasycznym visual novel. Czytamy więc dialogi postaci i od czasu do czasu jesteśmy proszeni o podjęcie decyzji, wpływających na dalszy przebieg fabuły. Historia przedstawiona w Maitetsu: Pure Station zapewnia ponad 70 godzin zabawy i oferuje wiele alternatywnych ścieżek fabularnych i zakończeń, które zależą od podejmowanych przez gracza decyzji. Odblokowane tła, ilustracje postaci, sceny itd. możemy przeglądać w galerii.

Maitetsu: Pure Station wypełnione jest techniczną terminologią związaną z funkcjonowaniem pociągów oraz ich infrastruktury, a także przemysłu, takiego jak górnictwo. Cała wiedza przedstawiona przez twórców zebrana została w automatycznie uzupełnianej encyklopedii, do której mamy dostęp w każdym momencie rozgrywki.

Kwestie techniczne

Maitetsu: Pure Station posiada wysokiej jakości dwuwymiarową oprawę graficzną, oferującą dziesiątki teł, ilustracji towarzyszących ważnym wydarzeniom w historii, a także niezwykle płynnie animowane portrety bohaterów korzystające z technologii Live2D. Warto dodać, że wszystkie dialogi postaci zostały zdubbingowane przez japońskich aktorów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Maitetsu: Pure Station: 16+

Maitetsu: Pure Station Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Zalecane:
 • Dual Core 2.66 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/10
PC
PS4
Switch