Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPS4PC
Okładka Magic Scroll Tactics (Switch)
OkładkaMagic Scroll Tactics (Switch)

Magic Scroll Tactics

Side-scrollowa gra RPG, w której wcielamy się w Nash próbującą pokrzyżować plany złym magom. Podczas rozgrywki w Magic Scroll Tactics przemierzamy lokacje i prowadzimy starcia w trybie turowym.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | 2D | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magic Scroll Tactics Premiera

27kwi2018

PC

7lut2019

Switch

10kwi2020

PS4

Magic Scroll Tactics jest grą RPG, której autorem jest niezależny deweloper Otori Denshi. Na tle większości innych pozycji tego typu opisywaną produkcję wyróżnia przede wszystkim perspektywa, z której obserwujemy akcję oraz oryginalna mechanika walki.

Fabuła

Magic Scroll Tactics zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy, której los wisi na włosku; źli magowie planują bowiem wskrzesić wiedźmę posiadającą moc wystarczającą do zniszczenia świata. W trakcie rozgrywki wcielamy się w Nash, która postanawia pokrzyżować te plany. Do protagonistki z czasem dołączają inne postacie, na czele z kapłanką, w której żyłach płynie szlachetna krew.

Mechanika

W Magic Scroll Tactics akcję ukazano z boku; podczas zabawy przemierzamy lokacje i stawiamy czoła zróżnicowanym przeciwnikom. Starcia toczą się w trybie turowym na planszach podzielonych na kwadratowe pola, a w ich trakcie równie ważna, co umiejętności naszych podopiecznych oraz ich ekwipunek, jest pozycja poszczególnych jednostek; im jesteśmy wyżej, tym większe obrażenia zadajemy nieprzyjaciołom.

Prowadzone przez nas postacie reprezentują odmienne profesje (które w razie potrzeby można swobodnie zmieniać), co przekłada się na ich uzbrojenie i zdolności specjalne. W miarę postępów bohaterowie zdobywają punkty doświadczenia i awansują na kolejne poziomy; wówczas możemy odblokować nowe umiejętności bądź ulepszyć już przez nich poznane.

Kwestie techniczne

Magic Scroll Tactics posiada dwuwymiarową grafikę utrzymaną w mangowej stylistyce i bogatej kolorystyce. Uwagę zwraca przejrzysty interfejs.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Magic Scroll Tactics: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
Switch
PS4