Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweGCNPS2XBOXPC
Okładka Madden NFL 2002 (GCN)

Madden NFL 2002

Unowocześniona edycja 2002 doskonałego symulatora futbolu amerykańskiego oparta jest na nowym enginie graficznym z możliwością tworzenia własnej drużyny gwiazd.

Sportowe | futbol amerykański | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Madden NFL 2002 (GCN)

data premiery gry:

1wrz2001

PC

18lis2001

GCN PS2 XBOX

Madden to najbardziej popularna w Stanach Zjednoczonych seria „tasiemców” od Electronic Arts. Amerykanie kochają ten sport i być może nie wiecie, ale tak się składa, że seria Madden jest najbardziej udana seria spośród wszystkich, które wypuszcza na rynek kanadyjski oddział Electronic Arts.

Z wydaniem 2002 otrzymujemy oczywiście pełną listę drużyn biorących udział w zawodach ligi NFL na dany sezon. Nie inaczej – jak łatwo się domyśleć – sprawa wygląda ze składami tych drużyn. Jak większość amatorów tej serii zauważyła – Madden 2002 jest usprawniony o kilka elementów, które nadają wyrazistości rozgrywce w stosunku do poprzedniej części datowanej rokiem 2001. Można z całą pewnością stwierdzić, że mamy tu do czynienia raczej z małą modernizacją i ewolucja niż rewolucją. Skorzystano z nowej technologii odwzorowywania twarzy i ciała sportowców, co dało dobry efekt – postacie prezentują się bardzo ładnie i naturalnie. Dodane duża ilość animacji zawodników i czym EA bardzo się chwali – trenerzy przy liniach zachowują się jak na prawdziwych zawodach (wybiegają poza dozwolone linie, gestykulują itp.) – jednak czy to ma być miarka nowego wydania? Najlepszym faktem jest dodanie kilku trybów (mamy teraz exhibition, season, playoff, two-minute drill i tournament). Mniej warte uwagi jest już to, ze dodano nowe ujęcia kamer podczas replayów i tryb widescreen dla odpowiednio przystosowanych telewizorów. Mało zmian, ale jeśli ktoś nie miał do czynienia z wersja 2001, to będzie wrażeniem (o ile w ogóle jest ciekawy tej dyscypliny sportu).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Gry podobne do Madden NFL 2002

Klasyfikacja PEGI Madden NFL 2002

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Madden NFL 2002

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
Elektronicy przedłużają umowę z Johnem Maddenem

wiadomość14 lipca 2005

John Madden - ikona futbolu amerykańskiego, komentator meczów (Monday Night Football) oraz analityk stacji ABC, którego nazwisko kojarzy się graczom komputerowym głównie z serią Madden NFL wydawaną przez Electronic Arts, jeszcze przez co najmniej kilka sezonów będzie pojawiać się w tej popularnej grze. Elektronicy podpisali bowiem z Maddenem wieloletnią umowę.

Madden NFL 2003 w sklepach na początku sierpnia

wiadomość3 lipca 2002

Firma Electronic Arts podała do wiadomości publicznej informację, że już 13 sierpnia bieżącego roku rozpocznie sprzedaż gry Madden NFL 2003 na następujące platformy: PlayStation 2, PSone, Xbox, GameCube, PC oraz Game Boy Advance.

PC
GCN
PS2
XBOX