Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lovecraft Tales (PC)
OkładkaLovecraft Tales (PC)

Lovecraft Tales PC

Gra przygodowa z elementami RPG oraz survivalu, zainspirowana twórczością Howarda Phillipsa Lovecrafta. Za powstanie tytułu odpowiada polskie studio Crystalvision pod wodzą Sewera Hrehorowicza, współtwórcy platformówki OddPlanet.

Przygodowe | point-and-click | horror | polskie | Cthulhu | indie | 2.5D | side-scroll | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lovecraft Tales Premiera PC

2023

Steam

2023

producent: CVLT / A Square Softworks / A2 Softworks wydawca: No Gravity Games / Fat Dog Games

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Lovecraft Tales

Limbo

The Last Case of Benedict Fox

The Miskatonic

Lovecraft Tales to wydana na platformie PC gra przygodowa z elementami RPG oraz survivalu, zainspirowana twórczością mistrza opowiadań grozy Howarda Phillipsa Lovecrafta. Za powstanie tytułu odpowiada rodzime studio deweloperskie Crystalvision, na czele którego stanął Sewer Hrehorowicz – współtwórca ciepło przyjętej platformówki OddPlanet z 2013 roku. Prace nad grą trwały kilka lat, podczas których studio zajmowało się równocześnie innymi – nie związanymi z branżą gier – projektami informatycznymi.

Fabuła

Fabuła Lovecraft Tales przenosi nas do Vermontu w Nowej Anglii – w tereny dobrze znane fanom twórczości Lovecrafta – i zawiera motywy zaczerpnięte z opowiadań mistrza, związanych z tzw. mitologią Cthulhu. Cechą charakterystyczną gry jest jednak brak określonego celu fabularnego. Podczas gry zajmujemy się wykonywaniem kolejnych zadań, łącząc w jedną, spójną całość znalezione w toku zabawy tropy i fragmentaryczne zapiski. Kolejność wypełniania misji oraz to, w jakim stopniu zagłębimy się w rozgrywkę, zależy już tylko i wyłącznie od nas, a samą grę ukończyć można również dowiadując się o historii niewiele lub prawie nic. Z drugiej strony, konieczność dokonywania wzajemnie wykluczających się wyborów uniemożliwia nam odkrycie wszystkich niuansów opowieści w czasie jednej tylko sesji z grą.

Mechanika

Lovecraft Tales łączy w sobie cechy klasycznych przygodówek point-and-click z pewnymi elementami RPG oraz aspektami survivalowymi. Akcja gry osadzona została w rozległym, otwartym świecie, którego przemierzenie może zająć bohaterowi nawet kilka dni. Z tego też względu podczas rozgrywki nasz protagonista musi jeść i pić, znaleźć bezpieczne schronienie na noc, a przy okazji nie narażać na szwank swojej poczytalności, wystawionej na działanie rozmaitych mrocznych sił nie z tego świata.

Podczas zabawy zajmujemy się zaś głównie eksploracją, wypełnianiem rozmaitych zadań fabularnych oraz rozmowami z postaciami niezależnymi. Co ciekawe, ich nastawienie do bohatera zależne jest od sumy wyborów, podjętych przez nas w toku rozgrywki, tak więc poszczególni NPC mogą okazać się niezwykle pomocni, ale mogą nam też zaszkodzić. W grze znalazły się również sekwencje, w wyniku których nasz protagonista może pożegnać się z życiem – przy czym, w zależności od wybranego stopnia trudności rozgrywki, śmierć może być tu permanentna bądź nie.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC gra Lovecraft Tales została opracowana przy użyciu popularnego silnika Unity, a sposób przedstawienia całości budzić może skojarzenia z takimi produkcjami jak Limbo czy wspomniane OddPlanet. Cechą charakterystyczną gry jest łącząca elementy 2D i 3D, ręcznie malowana oprawa graficzna, inspirowana m.in. okresem niemieckiego romantyzmu i dziełami takich malarzy jak Caspar David Friedrich. Odpowiednio mroczny klimat gry podkreśla także oryginalna, klimatyczna ścieżka dźwiękowa, utrzymana w dark ambientowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lovecraft Tales: 16+