Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lovecraft Tales (PC)

Lovecraft Tales PC

Gra przygodowa z elementami RPG oraz survivalu, zainspirowana twórczością Howarda Phillipsa Lovecrafta. Za powstanie tytułu odpowiada polskie studio Crystalvision pod wodzą Sewera Hrehorowicza, współtwórcy platformówki OddPlanet.

Przygodowe | point-and-click | horror | polskie | mitologia Cthulhu | indie | 2.5D | side-scroll | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Lovecraft Tales (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lovecraft Tales to wydana na platformie PC gra przygodowa z elementami RPG oraz survivalu, zainspirowana twórczością mistrza opowiadań grozy Howarda Phillipsa Lovecrafta. Za powstanie tytułu odpowiada rodzime studio deweloperskie Crystalvision, na czele którego stanął Sewer Hrehorowicz – współtwórca ciepło przyjętej platformówki OddPlanet z 2013 roku. Prace nad grą trwały kilka lat, podczas których studio zajmowało się równocześnie innymi – nie związanymi z branżą gier – projektami informatycznymi.

Fabuła

Fabuła Lovecraft Tales przenosi nas do Vermontu w Nowej Anglii – w tereny dobrze znane fanom twórczości Lovecrafta – i zawiera motywy zaczerpnięte z opowiadań mistrza, związanych z tzw. mitologią Cthulhu. Cechą charakterystyczną gry jest jednak brak określonego celu fabularnego. Podczas gry zajmujemy się wykonywaniem kolejnych zadań, łącząc w jedną, spójną całość znalezione w toku zabawy tropy i fragmentaryczne zapiski. Kolejność wypełniania misji oraz to, w jakim stopniu zagłębimy się w rozgrywkę, zależy już tylko i wyłącznie od nas, a samą grę ukończyć można również dowiadując się o historii niewiele lub prawie nic. Z drugiej strony, konieczność dokonywania wzajemnie wykluczających się wyborów uniemożliwia nam odkrycie wszystkich niuansów opowieści w czasie jednej tylko sesji z grą.

Mechanika

Lovecraft Tales łączy w sobie cechy klasycznych przygodówek point-and-click z pewnymi elementami RPG oraz aspektami survivalowymi. Akcja gry osadzona została w rozległym, otwartym świecie, którego przemierzenie może zająć bohaterowi nawet kilka dni. Z tego też względu podczas rozgrywki nasz protagonista musi jeść i pić, znaleźć bezpieczne schronienie na noc, a przy okazji nie narażać na szwank swojej poczytalności, wystawionej na działanie rozmaitych mrocznych sił nie z tego świata.

Podczas zabawy zajmujemy się zaś głównie eksploracją, wypełnianiem rozmaitych zadań fabularnych oraz rozmowami z postaciami niezależnymi. Co ciekawe, ich nastawienie do bohatera zależne jest od sumy wyborów, podjętych przez nas w toku rozgrywki, tak więc poszczególni NPC mogą okazać się niezwykle pomocni, ale mogą nam też zaszkodzić. W grze znalazły się również sekwencje, w wyniku których nasz protagonista może pożegnać się z życiem – przy czym, w zależności od wybranego stopnia trudności rozgrywki, śmierć może być tu permanentna bądź nie.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC gra Lovecraft Tales została opracowana przy użyciu popularnego silnika Unity, a sposób przedstawienia całości budzić może skojarzenia z takimi produkcjami jak Limbo czy wspomniane OddPlanet. Cechą charakterystyczną gry jest łącząca elementy 2D i 3D, ręcznie malowana oprawa graficzna, inspirowana m.in. okresem niemieckiego romantyzmu i dziełami takich malarzy jak Caspar David Friedrich. Odpowiednio mroczny klimat gry podkreśla także oryginalna, klimatyczna ścieżka dźwiękowa, utrzymana w dark ambientowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Gry podobne do Lovecraft Tales

Wymagania wiekowe Lovecraft Tales

18+

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 kwietnia 2016 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 kwietnia 2016 r.)

wiadomość11 kwietnia 2016

Ubiegły tydzień okazał się bardzo owocny dla polskiego rynku gier. Studio People Can Fly zdradziło swoje plany, Cenega pochwaliła się rodzimym wydaniem Dooma, do sprzedaży trafiły oldskulowe No Thing i Trench Run, udostępniono demo przygodówki Lovecraft Tales, w kioskach pojawiło się nowe CD-Action, a studio Shortbreak zapowiedziało The Collider 2 - kosmiczną strzelankę używającą gogli VR.