Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka OddPlanet (PC)
OkładkaOddPlanet (PC)

OddPlanet PC

Side-scrollowana gra przygodowa z elementami zręcznościowej platformówki 2D. Gracz kieruje poczynaniami małej dziewczynki, której kosmiczna kapsuła rozbiła się na nieznanej planecie. Jego zadaniem jest bezpiecznie przeprowadzić bohaterkę przez kolejne poziomy.

Przygodowe | platformówki | 2D | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OddPlanet Premiera PC

22maja2013

pudełko PL

22maja2013

producent: Piotr Król wydawca: PlayWay wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do OddPlanet

Limbo

Lovecraft Tales

Machinarium

OddPlanet to dzieło deweloperskiego tandemu – Piotra Króla i Sewera Hrehorowicza. Ambicją autorów było stworzenie nieszablonowej przygodkówki z ciekawym motywem przewodnim fabuły, frapującymi zagadkami i atrakcyjną szatą graficzną.

Główną bohaterką gry jest mała dziewczynka, której kosmiczna kapsuła awaryjnie wylądowała na nowo odkrytej planecie. Pełne dziwacznych roślin i stworów miejsce wydaje się zarówno przerażające jak i fascynujące. Zadaniem gracza jest pomóc protagonistce przetrwać w nieprzyjaznym otoczeniu.

W trakcie zabawy gracz przemierza kolejne lokacje, w których nie brakuje niebezpieczeństw i łamigłówek do rozwikłania. Rozgrywka wyróżnia się możliwością interakcji z wieloma elementami otoczenia, a także pierwszoosobową narracją - w trakcie gry bohaterka komentuje swoje poczynania i sytuacje, w jakich się znajduje.

OddPlanet odznacza się intuicyjnie prostymi mechanizmami sterowania. Poziom trudności zadań stawianych przed graczem ustawiony został tak, aby był wyzwaniem zarówno dla okazjonalnych graczy, jak i tych bardziej doświadczonych.

Gra wyróżnia się niezwykle klimatyczną oprawą wizualną, w której dopatrzyć się można wyraźnej inspiracji grą Limbo oraz serią Oddworld. W dwuwymiarowej grafice dominuje czerń i półcienie, dla których uzupełnieniem są nieco jaśniejsze elementy obrazu, np. fluorescencyjne rośliny i blada poświata. Uwagę przykuwa podkład muzyczny skomponowany przez Simona Heatha, twórcę projektu Atrium Carceri, a także aktorski dubbing w wykonaniu Alanny O'Brien.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

OddPlanet cena w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe OddPlanet: Odpowiednia dla każdego wieku.

OddPlanet Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 256 MB RAM (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7