Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka LOL (NDS)
OkładkaLOL (NDS)

Bakushow NDS

LOL

Nietypowa gra typu party-game, w której lider zajmuje się tworzeniem zadań, a pozostali uczestnicy zabawy starają się sprostać stawianym im wyzwaniom.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bakushow Premiera NDS

12września2008

producent: Route 24 wydawca: Agetec Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

LOL to dość nietypowy przedstawiciel gatunku tzw. party-games, czyli tytułów stworzonych wyłącznie do zabawy w szerszym gronie przyjaciół. Pomysł na grę zrodził się w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie opisywany produkt ukazał się jako Archime DS. LOL jest dziełem japońskiego studia developerskiego Route 24.

Ogólne założenia gry są stosunkowo proste. Zabawa podzielona jest na określoną liczbę rund, a w każdej z nich jeden z uczestników staje się liderem. Rola takiej osoby polega na przygotowywaniu wyzwań dla pozostałych graczy. Zadania te mogą dotyczyć konieczności udzielenia odpowiedzi na postawione pytania czy narysowania ściśle wyznaczonych obiektów. Wiele zależy tu od pomysłowości lidera. Wszystkie wyzwania są odpowiednio punktowane, a ponadto uczestnicy zabawy dysponują ograniczoną ilością czasu na wykonanie założonych czynności. Pod koniec każdej rundy dochodzi do głosowania, mającego na celu wyłonić zwycięzcę. Każda z osób może głosować na własną pracę lub dzieło innego gracza. Zwycięzca rundy staje się automatycznie nowym liderem.

Jednym z elementów odróżniających LOL od innych gier tego typu jest to, iż opisywany produkt nie posiada trybu single player. W wieloosobowych zmaganiach może brać udział od dwóch do czterech graczy. Warto dodać, iż do zabawy wymagane jest posiadanie pojedynczego egzemplarza gry. Niezbędne dane są automatycznie przesyłane do pozostałych uczestników.

Wszystkie akcje wykonuje się z wykorzystaniem ekranu dotykowego konsoli. Lider w taki właśnie sposób kieruje do uczestników jakieś zadanie, a oni używając stylusa starają się sprostać postawionym przez niego wymaganiom. Na ekranie widoczne są ikony narzędzi, dzięki którym możliwe staje się dokonywanie wyboru pędzla czy koloru farby. Oprawa wizualna LOL jest bardzo uproszczona. Zmagania prowadzi się na wirtualnej kartce papieru, na której rysuje się zarówno pytania, jak i rozwiązania dla otrzymanych wcześniej zadań.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 2-4  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bakushow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.