Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1
Okładka LiberoGrande (PS1)
OkładkaLiberoGrande (PS1)

LiberoGrande PS1

Zręcznościowa gra piłkarska, która zadebiutowała na automatach w 1997 roku. LiberoGrande w nietypowy sposób podchodzi do prezentacji dyscypliny, oddając pod kontrolę gracza podczas meczów tylko jednego zawodnika.

Sportowe | TPP | piłka nożna

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

LiberoGrande Premiera PS1

26listopada1998

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do LiberoGrande

FIFA 2000

ISS Pro Evolution

FIFA 99

LiberoGrande to opracowana przez Namco nietypowa gra piłkarska, którą z konkurencyjnymi seriami FIFA i ISS Pro łączą tylko podstawowe założenia. Początkowo tytuł został wydany na automatach. Wersja na PlayStation 1 została zoptymalizowana pod kątem możliwości konsoli i oferuje szereg trybów wydłużających żywotność gry.

Mechanika

LiberoGrande jest zręcznościową grą sportową, która prezentuje piłkę nożną w nowatorski sposób. Gracze przejmują kontrolę tylko nad jednym wybranym członkiem zespołu, a kamera prezentuje akcję zza jego pleców. Celem jest poprowadzenie swojej reprezentacji do zwycięstwa, wykonując powierzone, charakterystyczne dla danej pozycji zadania. Produkcja nie ma licencji, więc nie znajdziemy w niej prawdziwych nazwisk i podobizn, ale fani dyscypliny łatwo rozpoznają największe gwiazdy boisk z końca XX wieku, jak Zinedine Zidane, Alessandro Del Piero, Gabriel Batistuta, Alan Shearer, Roberto Carlos czy Gheorghe Hagi. Każdy z nich opisany jest trzema parametrami, które definiują szybkość, technikę i umiejętności strzeleckie.

Podczas spotkań gracze mają do dyspozycji szereg akcji. Obok podstawowych, w rodzaju podania, wślizgu czy strzału, są też zdolności specjalne, w rodzaju efektownego dryblingu, żonglerki czy specjalnego uderzenia, które z reguły sprawia mnóstwo kłopotów bramkarzowi.

Tryby gry

Autorzy przygotowali kilka opcji zabawy dla fanów futbolu, którzy mogą wziąć udział w specjalnej lidze narodów, powalczyć o mistrzostwo świata i zmierzyć się w opracowanym według własnego pomysłu turnieju. Dla lubiących szlifować umiejętności przygotowano tryb wyzwań, gdzie czeka dziewięć zróżnicowanych misji. Sprawdzają one zręczność, celność i opanowanie grających, pozwalając wykazać się w różnych boiskowych sytuacjach.

Kwestie techniczne

LiberoGrande to trójwymiarowa gra piłkarska, która stara się jak najlepiej oddać atmosferę sportowej rywalizacji z punktu widzenia zawodników. Jednym z budujących klimat elementów jest brak komentarza meczowego, który zastępują okrzyki piłkarzy oraz doping z trybun. Tytuł robi użytek z możliwości pada DualShock, w tym wibracji oraz umożliwiających precyzyjne sterowanie gałek analogowych.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe LiberoGrande: Brak danych